Міська влада вивчатиме програму «Чисте місто»

14 січня 2014, 11:42

Основним завданням програми є будівництво в Україні сучасних комплексів з переробки твердих побутових відходів та впровадження інноваційних технологій поводження з відходами. Цілями проекту є комплексне вирішення проблеми забруднення навколишнього середовища побутовими відходами. До реалізації програми долучились уже 10 українських міст. Можливо, Черкаси будуть наступним.

Про це повідомляє кореспондент Муніципального інформаційного агентства “Черкаси”.

На черговій нараді в. о. міського голови Віктор Білоусов дав доручення детально вивчити концепцію програми та зробити все можливе до її якнайшвидшої реалізації.

— Ми повинні зайнятися вивченням державної програми «Чисте місто». Вже 10 міст України беруть у ній участь. Програма діє з 2012 року і передбачає створення сміттєпереробних заводів. Якщо ми не можемо долучитися до цієї програми у 2014, то треба прагнути зробити це у 2015 році, — зазначив в. о. міського голови Віктор Білоусов. 

Сьогодні проект впроваджено у 10 містах України, таких як Київ, Львів, Суми, Хмельницький, Тернопіль, Чернівці, Дніпропетровськ, Донецьк, Харків, Луганськ.

У програмі визначений перелік критеріїв, які забезпечує держава для державно-приватного партнерства: це об’єм гарантованого сміття — понад 100 тис. тон на рік; наявність земельної ділянки біля існуючого полігону; гарантії постачання сміття на наступні 10 років за договором ДПП; запровадження спеціального тарифу на переробку ТПВ; введення у національне законодавство норм, що сприятимуть розвитку галузі сміттєпереробки. Запланований термін окупності — до 7 років, термін реалізації — до 2 років.

Вікторія ПОЖАР, МІА «Черкаси»

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору