Черкащанка вигулює кішку, опускаючи її з балкона в пакеті

14 січня 2014, 11:22

Олександра Одинець із Черкас щодня опускає з балкона другого поверху на мотузці пакет із кішкою Лапочкою, пише "Газета по-українськи".

— У мене болять ноги, щоб її вигулювати. То зробила люльку. В ручки зашила шланг, щоб отвір тримав форму, — каже з балкона. Кішка сидить під будинком. Щойно гуляла в саду. Чекає, коли хазяйка спустить кошик. Він зроблений з трьох великих фірмових пакетів супермаркету. Лапочка нявкає та оглядається. Стрибає всередину, розвертається і висуває голову з пакетів.

З балкона біжить у кімнату. Під стільцем заховалося її тримісячне кошеня. Чорні лапки з білим унизу, ніби в черевичках.

— Це таке кошеня скрябуче й кусюче, може й на плечі вискочити, — говорить Олександра Одинець. — Як хоче вилізти на шафу, жде, поки підійду. Хутко стрибає мені на спину і наверх. Сьогодні його віддам у добрі руки.

В однокімнатній квартирі стоять два ліжка, нав­проти — складений диван. Лотки з чистим піском для котів — у коридорі. На кухні дзвонить телефон.

— Ховаю телефонний дріт від кошеняти, бо перегризає, — показує на купу одягу, під яким стоїть апарат. Бере слухавку. — Надя, а коли ти зайдеш? Це котьонок, то шо нада. Приходь, я буду в хаті.

Після розмови сідає на стілець, поправляє зібране в пучок волосся.

— Даром кошеня ніхто не хоче. А за гроші візьмуть. Пенсії на обох не вистачає. Годую сухим кормом, сирою рибою, інколи біле куряче м'ясо і печінка перепадає.

Дзвінок у двері перериває розмову. Олександра Михайлівна відчиняє 60-річній Надії в коричневій шубі. Вона принесла картонну коробку з вирізаними отворами. Садить туди кошеня, коробку ставить у чорний пакет. Називає адресу і телефон жінки, до якої везе тварину. Олександра Михайлівна зі сльозами хрестить коробку і передає новим господарям сухий корм. Простягає Надії 100 грн.

— У притулок було б дешевше здати, але ж це житиме у людей, — каже гостя. — Олександра Михайлівна прилаштовує так усіх кошенят. Стоїть із ними в центрі, біля Будинку піонерів, де торгують котами і цуциками.

Поділитись

Коментарі

Вгору