“Ментівські війни у Черкасах?”: поліція затримала експоліцейського, який був свідком ДТП за участю високопосадовця

24 травня 2021, 19:00

Фото тематичне

Про викриття злочинної групи, причетної до збуту наркотиків та угонів елітних авто повідомили днями у Департаменті Внутрішньої безпеки Нацполіції. Зі слів правоохоронців, у ході операції було затримано черкащанина, який з метою помсти підпалив автомобіль посадовця карного розшуку черкаської поліції. Напередодні затримання цей чоловік звернувся до наших журналістів та розповів про стеження за ним та про ймовірні причини його переслідування з боку правоохоронців. Він переконаний, що оголошені йому підозри є спробою окремих поліцейських чиновників змусити його мовчати про ДТП, свідком якого він став. Адвокати ж підозрюваного не виключають, що докази його вини можуть бути сфальшованими.

Нещодавно до будинку колишнього черкаського правоохоронця Костянтина Кулика навідались з обшуком працівники Департаменту внутрішньої безпеки та Департаменту карного розшуку Національної поліції України. Йому інкримінували причетність до організованого злочинного угрупування, яке займалось викраденням елітних авто на Черкащині.

Натомість підозрюваний заявляє, що дії правоохоронців насправді є спробою вплинути на нього, аби він не розголошував інформацію проти керівника обласного карного розшуку. За словами чоловіка,  поліцейський посадовець уник покарання за вчинене ДТП.

Свою історію Костянтин встиг розповісти  журналістам за кілька днів до свого затримання.

Що розповів підозрюваний напередодні затримання?

Кілька місяців тому Костянтин помітив, що за ним стежать оперативні працівники обласної поліції. Чоловік переконаний - проти нього збирали докази, щоб запроторити до в’язниці. З його слів, це пов’язано з тим, що він був очевидцем дорожньо-транспортної пригоди за участі нинішнього керівника обласного карного розшуку - Михайла Коробка. 

Мова йде про ДТП, яке трапилось на вулиці Благовісній у Черкасах 7-го серпня 2020 року. За словами чоловіка, за кермом автівки, яка тяжко травмувала мотоцикліста, був топпосадовець обласної поліції. Як розповідає Костянтин, одразу після вчинення ДТП поліцейський не лише не надав допомоги потерпілому, а й уник відповідальності. Мовляв, на момент оформлення документів про пригоду, колеги посадовця “посадили” за кермо елітної автівки іншого чоловіка. 

- На початку серпня, здається, 7-го серпня 2020 року, близько 20-ї години я перебував зі знайомим поряд із кав'ярнею "Квітень", яка розташована по вулиці Благовісній. Там було багато працівників поліції, хтось допивав каву - це був позаробочий час. За одним зі столиків сидів майор поліції Коробко Михайло, - повідомив Костянтин. - Я не експерт, не можу стверджувати, чи був він п'яний, але він ходив і хитався та говорив так, наче був під алкоголем. Коли вони розійшлися, було десь 20:10. Він сів у свою машину марки “Акура”, яка стояла поряд на паркувальному майданчику і почав від'їжджати. Я почув "хлопок" та повернувся подивитися що сталося. Коробко, здавши назад, збив мотоцикліста. 

Чоловік зауважив, що потерпілий мотоцикліст сильно постраждав у тій аварії і його одразу повезли до лікарні. З його слів,  потерпілим виявився студент Пожежної академії. 

Костянтин пригадує, що деякий час після зіткнення Коробка просто сидів у автівці та не виходив. 

- Згодом він вийшов з авто і підійшов до своїх колег, з якими перед тим сидів за столиком. Там були інші люди, підійшли - почали розпитувати, хто водій, де він. Але він мовчав, ніякої ініціативи допомогти людині в нього взагалі не було. Невідомо хто викликав екстренку, вона приїхала швидко, почали сходиться люди. Коли ж патрульні, які приїхали на виклик запитали, хто водій авто, то Коробко їм сказав: “ні, я не водій”. Це говорилося при свідках, - розповідає Костянтин. - Його ж колеги одразу почали комусь телефонувати, щось “вирішувати”. Через деякий час на місце ДТП під’їхав нинішній підлеглий Коробка - Павло Гордійчук, з яким приїхав невідомий чоловік. Саме цей чоловік сказав патрульним, що то він був за кермом авто в момент ДТП.

Костянтин зауважив, що чоловік, якого привезли на місце аварії колеги поліцейського, взагалі не орієнтувався в ситуації та плутався в подробицях ДТП. Зі слів очевидця, чоловіку “підказували”, що треба сказати патрульним.

- Цей “підсадний водій” не міг навіть пояснити, чому він пішов з місця ДТП, а потім повернувся. Розгублено пояснював, мовляв, злякався і пішов додому, а потім повернувся вже з адвокатом. Тоді я підійшов до патрульних, які оформлювали ДТП і залишив їм свої контакти, раптом знадобляться мої покази. Я й уявити не міг, що в цій ситуації буде таке продовження. 

Через деякий час Костянтин довідався, що Михайла Коробка не лише не покарали,  а й підвищили - його призначили керувати обласним карним розшуком.

- Я думав, що все ж справа дійде до логічного кінця і справжнього винуватця ДТП покарають. Пішов, розповів друзям із громадської організації, що потрібно щось робити, розповів ситуацію. Багато хто знав, що я був на тому місці в момент аварії. Після цієї ситуації у мене почалися проблеми. Знаю, що працівникам поліції стала відома інформація, що я був на момент аварії й все бачив, у тому числі й “підміну водія”, фальсифікацію документів, матеріалів тощо. І вони почали робить усе, щоб закрити мені рота, - повідомив чоловік. - З грудня за мною почали приховано стежити працівники УКРа (Управління карного розшуку ГУНП в Черкаській області - ред.). Як колишній працівник поліції я за звичкою помічаю появу нових машин у дворі будинку. Дивлюсь, тільки я сів у машину, почав їхати - вона поїхала слідом. 

Костянтин розповів, що поліціянти слідкували за ним  тривалий час. 

- Я працюю на керівній посаді в торговій компанії, спочатку подумав, може, це конкуренти слідкують. Кілька разів перевіряв за мною їздять чи не за мною, - пригадує чоловік. -  За 5 днів за мною, куди б я не їхав, їздили приблизно 10 оперативних машин. Я так думаю, це Коробка дивився, чи не буду я кудись інформацію “зливати”. 

Тиск посилився після підпалу автівки поліцейського посадовця

Через деякий час після початку стеження за Костянтином, в Черкасах сталася подія, яка набула чималого резонансу. Автівка, якою зі слів чоловіка, користувався Михайло Коробка і яка, на його переконання, потрапила у згадану ним ДТП, згоріла. За версією слідства, це був підпал. 

- Наприкінці грудня в цього ж Коробка згорів автомобіль, на якому він вчинив ДТП. Одразу пішли чутки між працівниками поліції, що у них є три версії: перша - що з місцевим криміналітетом не поладнав, друга - що родичі курсанта спалили, а третя версія - що я.  Я не знаю, чому так, але коли було відпрацювання - вони понаганяли купу людей, опитували всіх, шукали свідків. Типу це було пріоритетне завдання, бо діючому працівнику поліції спалили машину, - каже чоловік.

Відтак, одного квітневого ранку до квартири Костянтина навідались правоохоронці та почали проводити обшук. Серед підстав проведення слідчих дій зазначалося, що він може бути причетним до угонів авто у Черкасах та пошкодження авто поліцейського. Чоловік скаржиться, що під час обшуку до нього застосовували фізичне насильство і незаконно відібрали зразки ДНК. Він побоюється, що поліціянти можуть використати їх, щоб його скомпрометувати.

- Мені зачитали ухвалу Печерського суду, що я є членом якоїсь злочинної організації та займаюсь викраданням майна, угоном автомобілів, підпалами, пошкодженням майна. У підсумку, в мене повилучали майно, яке взагалі мені не належить, яке не було вписано в ухвалу. Також відібрали незаконно ДНК: мені засовували тампон у рота, пошкодили порожнину рота, - каже чоловік. - Ухвали на це не було. Навіть якщо ДНК негласно відбирається, то не насильно ж. 

Костянтин запевняв, що не боїться залякувань від правоохоронців і готовий свідчити про згадане ДТП у суді. 

- Я не буду зараз зупинятися - хочу, щоб діючі працівники поліції відповідали за свої вчинки. Мені передавали "привіти" через інших, щоб я заспокоївся і не "газував". Мені давали зрозуміти, що це стосується саме того ДТП, - розповів чоловік. 

Після другого обшуку чоловіка затримали. Його захист переконаний у фальшуванні доказів

За кілька днів після того, як Костянтин звернувся до журналістів, до нього вдруге навідались з обшуком та зачитали підозру у вчиненні підпалу автівки поліцейського високопосадовця.

У офіційному повідомленні Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції йдеться про те, що Костянтин є членом ОЗУ,  причетної до підпалу.

- У грудні 2020 року до Управління розкриття злочинів, учинених стосовно поліцейських, Департаменту внутрішньої безпеки НПУ звернувся заступник начальника управління карного розшуку ГУНП у Черкаській області та повідомив про підпал його автомобіля невідомою особою. Оперативники ДВБ спільно з працівниками ГСУ та Департаменту карного розшуку НПУ вийшли на слід підпалювача, яким виявився 32-річний колишній співробітник міліції, наразі – учасник однієї зі злочинних груп, - повідомили у поліцейському відомстві. - Встановлено, що посадовець поліції, якому знищили авто, разом зі своїми колегами викрили та припинили діяльність злочинної організації, яка «спеціалізувалася» на викраденні дорогих марок автомобілів і збуті наркотиків у регіоні. До складу угруповання входили колишні співробітники міліції. Один із них спочатку надсилав заступнику начальника УКР повідомлення з погрозами, а потім підпалив його транспортний засіб. Крім цього, правоохоронці встановили, що зловмисник причетний до незаконного заволодіння автомобілем у місті Сміла Черкаської області.

У поліції зауважили, що за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора, слідчі оголосили про підозру експравоохоронцю за ст. 289 (Незаконне заволодіння транспортним засобом), ст. 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) та ст. 28, ст. 347 (Умисне знищення або пошкодження майна працівника правоохоронного органу, працівника органу державної виконавчої служби чи приватного виконавця) ККУ.

Журналістам вдалось зв’язатися з адвокаткою Костянтина - Іриною Остапенко. Вона повідомила, що цієї суботи її підзахисного рішенням Печерського суду м.Києва арештували без права внесення застави. Пані Ірина зазначила, що поділяє думку свого підзахисного щодо причин поліцейського переслідування.

- Під час першого обшуку, 24-го квітня, невстановлені правоохоронці незаконно відібрали у мого підзахисного зразки ДНК. Його силою утримували троє чи четверо поліціянтів під час відбору цих зразків. Коли він заперечував проти цього, йому відповіли: "це тобі показалось, це приснилось". Хоча у нього є висновок судово-медичної експертизи про тілесні ушкодження та, що в нього була розірвана порожнина рота внаслідок цього. Всі ці моменти підтверджують факт, що дійсно відбувалося насильницьке втручання, - розповіла юристка. - Ми поскаржились на такі дії поліціянтів до ДБР та Офісу Генпрокурора, але відповіді досі не отримали. Мій підзахисний наполягає на тому, що оголошена йому підозра - це спроба чинити тиск на нього, як на потенційного свідка. 

Адвокатка не виключає, що зібрані поліцією докази вини її підзахисного можуть бути сфальшовані. Адже сліди його ДНК дивним чином з’явилися у справі вже після першого обшуку. Окрім того, її підзахисний за кілька тижнів до обшуку записав відеозвернення, де розповів про наміри правоохоронців сфальшувати докази та скомпроментувати його.



На сьогодні сторона захисту не володіє інформацією, де знаходиться її підзахисний.

- Наразі ми чекаємо на оголошення повного тексту рішення суду, щоб оскаржити його. Крім того, ми будемо оскаржувати вилучення майна членів родини підзахисного та його затримання, - повідомила адвокатка. 

Зі слів поліцейського посадовця інформація не відповідає дійсності

Про згадану Куликом ДТП також розповідав відомий в Черкасах активіст Володимир Іващенко. В серпні минулого року чоловік опублікував відео з записом розмови з нібито ще одним свідком пригоди. Іващенко переконаний, що поліцейський Коробко мав пряме відношення до події та використовував своє службове становище, щоб уникнути відповідальності. Слід зауважити, що після серії викривальних дописів у мережі “Фейсбук” відносно активіста також було відкрито кримінальне провадження і нині чоловік змушений в суді відстоювати свою правоту.



Наостанок ми звернулись до начальника Управління карного розшуку Михайла Коробка, нібито автомобіль якого був знищений через підпал, у якому підозрюють Костянтина Кулика. Ми попросили посадовця прокоментувати історію, яку журналістам розповів Кулик.

- Його (Кулика - ред.) розповідь не є дійсною. За даним фактом проводилось ряд службових розслідувань, як мені відомо. Також були відкриті кримінальні провадження та проводились слідчі дії. А взагалі звертайтесь до пресслужби та з офіційним запитом. Я думаю, що Вам повністю об'єктивно нададуть відповіді, - повідомив поліціянт.

Чи було авто Михайла Коробка у згаданій ДТП і чи погрожував йому підозрюваний Кулик, поліцейський відмовився коментувати.

В Управлінні внутрішньої безпеки поліції Черкащини нашим журналістам повідомили, що надати офіційний коментар можуть в Департаменті внутрішньої безпеки Національної поліції України та пообіцяли дати контакти пресслужби відомства через 10 хвилин. Після цього дзвінка в підрозділі не брали слухавку.

Журналісти "Про все" направили запити до Національної поліції України з проханням прокоментувати ситуацію. Відповідь на вказаний запит буде опубліковано додатково.

Слід зауважити, що в ході підготовки цієї публікації до наших журналістів почали звертатися особи, які раніше працювали у черкаській поліції з проханням не публікувати цю статтю, мовляв, вона може зашкодити кар’єрі поліцейського.

Журналісти не роблять висновків щодо правдивості наданої інформації та об’єктивності досудового розслідування. У разі, якщо учасники події додатково  виявлять бажання висловити свою точку зору, редакція “Про все” готова її озвучити.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору