Медики Третьої міської лікарні розробили нову методику профілактики та лікування діабету

27 лютого 2015, 09:49

1

Власну методику лікування та профілактики цукрового діабету, яка ґрунтується на застосуванні екстракорпоральних методів, розробили та впровадили в практику медики комунального закладу «Третя Черкаська міська лікарня швидкої медичної допомоги» Черкаської міської ради.

Про це розповів головний лікар установи, кандидатм медичних наук Олександр Федорук, інформує Економіка сьогоднення.

– В результаті багаторічної наукової роботи (свідченням цього є наукові публікацій наших фахівців, відповідні патенти України щодо винаходів з цих питань), ми прийшли до висновку, що в профілактиці та лікуванні хворих на цукровий діабет серед інших методів необхідно застосовувати і методи еферентної терапії (методи екстракорпоральної детоксикації), тобто терапії виведення. Такий підхід дав хороші результати і виявився ефективним у профілактиці цієї важкої патології.

Суть нашого методу лікування полягає у поєднанні методів плазмаферезу з озонотерапією, яке застосовується за певною схемою і підбирається індивідуально залежно від патологічного процесу, що спостерігається у пацієнта. Спеціально обладнаний кабінет екстракорпоральної детоксикації, який функціонує в нашому закладі, дає можливість нам застосовувати такі методи.

Оскільки в патогенезі ускладнень цукрового діабету є проблема перенесення кисню гемоглобіном, то ми розпочинаємо лікування із застосування озонотерапії, в результаті чого покращується насичення тканин киснем і глюкозою. При порушенні мікроцеркуляції у нижніх кінцівках (діабетична стопа) додатково вводимо озоно-кисневу суміш підшкірно. Після такої процедури у пацієнтів відновлюється чутливість кінцівок.

Далі в лікувальний процес підключається плазмаферез. Адже із судинного русла необхідно забрати вимиті озоном ендотоксини.

Весь комплекс процедур проводиться під наглядом двох лікарів – ендокринолога і анестезіолога.

Застосування за такою схемою екстракорпоральних методів сприяє покращенню кисневотранспортної функції крові хворого, її біохімічних властивостей, зменшується рівень цукру в крові. У зв′язку з тим, що покращується стан судин та кровообіг, у пацієнта нормалізується артеріальний тиск, знижується ризик виникнення артеріальної гіпертензії.

Хочу звернути увагу, що у процесі лікування цукрового діабету за нашою технологією починає помітно знижуватися рівень цукру в крові, що може призвести до гіпоглікемії. Тож ендокринолог повинен постійно корегувати дозу інсуліну.

За допомогою цього методу в рік ми проліковуємо до 200 хворих на цукровий діабет.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору