Магнітні ключі, охоронці та камери: чи існує “панацея” для черкаських дитсадків від підозрілих осіб

26 липня 2021, 19:20

Днями у Черкасах двоє небайдужих батьків дошкільнят затримали психічнохворого чоловіка. Той зайшов на територію садочку №34 і спершу розглядав дітей, а потім почав їх чіпати - підходити та гладити по спинці. Таку дивну поведінку помітили батьки та затримали чоловіка до приїзду поліції.

Пізніше завідувачка дошкільного закладу Олена Перцева пояснила: інцидент трапився через те, що ворота дитсадка не зачинили після того, як сміттєвоз забрав сміття. Однак надійної системи захисту садочку в них немає - фіртки зачиняються лише на засув, а за входом слідкують ті самі вихователі, які дивляться й за дітьми.

- За дітьми у нас слідкують вихователі. Вони ж дивляться і за входом, і за всіма, хто заходить на територію дитячого садка. Окремої людини, яка б дивилася лише за фіртками, немає - у кожного є свої посадові обов'язки. І охоронця у нас також немає - лише нічні сторожі, - каже освітянка.

Охоронці, відеоспостереження чи замки: який захист найдієвіший

Ексдиректор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міськради Сергій Воронов розповідає, що торік він знайшов спосіб, як за невелику ціну убезпечити маленьких черкащан.

Сергій Воронов

- Торік ми заклали кошти в розмірі 200 тисяч гривень на закупівлю замків у всі дитячі садочки, які б відчинялися виключно магнітним ключем. Він був би в усіх батьків, які забирають дітей. Інші люди не змогли б вільно заходити в заклад. Така практика вже існує в кількох дитячих садочках Черкас й про неї схвально відгукуються батьки й вихователі.

Єдиний мінус у тому, що є заклади, де огорожу варто було б підремонтувати для цієї системи. Щодо камер та охоронців - це дорого, а охоронців (вахтерів) не існує в типовому штаті працівників, тож ця розкіш могла б бути тільки на плечах у батьків, - наголосив Сергій Воронов.

У коментарі журналістам "Про все" заступниця міського голови Черкас Анастасія Чубіна розповіла, що убезпечити дітей можна за допомогою більш сучасних методів - наприклад, встановити "тривожну кнопку" та відеонагляд.

Анастасія Чубіна

- Ставити камери вибірково в дитсадках ми не можемо. Думаю, що система відеонагляду і тривожних кнопок має бути в усіх садочках міста і має реалізуватися в рамках програми "Безпечні Черкаси". Відповідно, там буде підключення не лише садочків, а й шкіл і позашкільних закладів, - розповідає Анастасія Чубіна.

Водночас за словами посадовиці, набирати охоронців у дитсадки, поки не запрацює "Безпечне місто" - "не панацея".

- Ми маємо рухатися в бік більш сучасних безпекових систем. Мають бути встановлені камери спостереження і тривожні кнопки у закладах. Тому що додаткова ставка - не вирішення проблеми. Потрібно з наступного року встановлювати камери в садочках з можливістю підключити їх далі до централізованої системи - це найефективніший варіант. Але департамент освіти не "потягне" всі камери і їхнє встановлення, - зазначає Анастасія Чубіна.

Проте черкащани сумніваються, що відеоспостереження допоможе уникнути подібних ситуацій. Хоч на камерах буде видно, що на територію зайшов сторонній, охорона може не встигнути вчасно зреагувати.

Фото тематичне

Черкащанка Алла Мороз - мама двох дітей дошкільного віку. Вона розповідає, що якнайкраще - поєднати кілька варіантів для повної безпеки дітей у дитячому садочку.

- І охоронці, і відеонагляд, і ключ-карта мають переваги й недоліки, а в ідеалі це має бути поєднання як мінімум двох цих варіантів. Мені подобається ідея з магнітним ключем, але за умови, що вхідні ворота будуть у належному техстані, а не "сьогодні працюють, а завтра поломка - і всім вхід вільний ". Варіант з охоронцем менш надійний - у садочках вони, як правило, передпенсійного віку, і тягатися з неадекватом у випадку чого, думаю, їм не по зубах. Щодо відеонагляду - теоретично хороша ідея, а по факту - теж треба людина, яка весь робочий день моніторитиме все, що відбувається на камерах. І як часто буває - поки вийшов зробити собі кави чи в туалет, уже якийсь форсмажор трапився, і вчасно людина не встигла зреагувати, - каже Алла Мороз.

Черкащанка наголошує: всі перераховані заходи безпеки хороші, але насамперед батькам слід постійно розповідали дітям про ймовірну небезпеку від незнайомих людей і що роботи в таких випадках.

- Крім того, це не зменшує відповідальності вихователів - вони повинні слідкувати за дітьми, вчасно реагувати на нестандартні ситуації й дії. Вважаю, що все має бути в комплексі та без небайдужості, - зазначає Алла.

Раніше ми повідомляли, що у дитсадку, в якому чоловік чіплявся до дітей, розповіли свою версію інциденту.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору