Люстраційна мітла местиме до грудня 2016 року

02 грудня 2014, 08:00

8cdef8e7ce5df32e0c9c49cf2b00623b_L

Відсьогодні голови районних державних адміністрацій повинні написати заяви президенту України щодо надання згоди про проведення перевірки, передбаченої Законом України «Про очищення влади».

Про це повідомив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко, інформує Вечірка.

- Я вважаю, що цей закон, який був прийнятий, не є повністю досконалим, але це те, що хотіли і за що боролися громадяни України і що виборюють на Сході України.

Є певний перелік документів, які необхідно перевірити, що стосується МВС, державної фіскальної служби, служби безпеки України, генеральної прокуратури України і державної судової адміністрації. По цих документах буде проведена перевірка державних службовців і правоохоронців. Сім етапів перевірки триватимуть упродовж двох років – до грудня 2016 року. Що стосується керівництва структурних підрозділів місцевої адміністрації, обласної державної адміністрації, їх заступників, чиновники пройдуть перевірку із березня по червень 2015 року. Так само перевірять і керівників територіальних органів, заступників правоохоронних органів.

- Держслужбовцю дають час, за який він зможе сам визначити, чи причетний він до правопорушень, і чи дає згоду на проведення перевірки згідно з цим законом. А якщо причетний – то є можливість написати заяву і піти добровільно з цієї посади, - зазначив Юрій Ткаченко. – Є люди, які свого часу не заплямували себе, і допомагали громаді. У кожної людини є шанс у житті. Мені теж  пропонували вступити до Партії регіонів, на мене будь-якими адміністративними шляхами тиснули, аби я змінив свої власні переконання, але я цього не зробив і повірте мені, що стосується бізнесу і тиску на мене, як громадянина України, я це пережив у часи Януковича-Тулуба. Сьогодні люди хочуть бачити нові обличчя, тих, хто буде працювати в інтересах громади і людей.

Голова області також додав, що мова йде про оптимізацію, про очищення, але не вирішується найголовніше питання: не так багато професійних, здібних людей піде працювати на 2-2,5 тисячі гривень у владу.

- Та людина, яка себе оцінює, знайде собі роботу і буде шукати її в інших високооплачуваних компаніях, - зазначив він.

Проведення перевірок і ведення Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону України "Про очищення влади" в області покладено на Головне управління юстиції у Черкаській області.

Поділитись

Коментарі

Gatyla сказав:

Ну і про постачальника на “антифашистські” мітинги студентів Лазеренка Валентина Миколайовича, проректора ЧДТУ не забуваємо )))). Я не дам забути, обіцяю.

Олег сказав:

Антифашистські мітинги організовувала тодішня влада за підтримки всіх відділів, в тому числі і освіти ОДА. А ректор ЧДТУ Лега Юрій Григорович лише був виконавцем їх розпоряджень, як і ректор ЧНУ Кузьмінський Анатолій Іванович, змушуючи студентів виходити на різного роду мітинги. В такій ситуації були і ректори та директори всіх навчальних закладів Черкащини.

Вгору