Людство повинно знати винуватців масових вбивств вірмен – черкаський депутат (відео)

01 травня 2015, 18:02


На Черкащині вірменська громада налічує понад три тисячі осіб. Про масові вбивства та переслідування свого народу в Османській імперії сто років тому, вірменська малеча знає з дитинства. Однак  в українських школах історію винищення вірмен діти вчать побіжно. А просвітницьких заходів, де б про це розповідали, майже немає, - повідомляє "Радо Свобода"

15-річна Світлана Мартіросян разом із родиною вже 12 років проживає у Черкасах. Дівчина ходить до дев’ятого класу звичайної загальноосвітньої школи. За всі роки навчання учням не розповідали про масові вбивства вірмен.

- Я сама захотіла, прочитала, бо мені це цікаво. І я гадаю, що маю це знати. Для мене це дуже важливо, адже це пам’ять. Про це має пам’ятати кожен вірменин, – говорить дівчина.

Самвел Жамкочян викладає історію в одній із шкіл Шполянського району на Черкащині. Говорить, що події сторічної давнини, коли сталися масові вбивства вірмен, учні вивчають лише у десятому класі, в курсі всесвітньої історії. І дуже поверхнево.

- Потрібно зберегти історичну пам’ять. Передавати нинішньому поколінню так само, як і майбутнім поколінням. Якщо люди будуть пам’ятати про ті злодіяння, то, я вважаю, що цього не повториться. Найголовніше – це збереження історичної пам’яті,– говорить він.

Історик пропонує проводити більше виставок, конференцій і заходів, де б  українці дізнавалися про винищення вірмен в Османській імперії. Якщо кожен народ поважатиме історію іншого, тоді люди різних національностей житимуть в мирі.

- Насамперед потрібно, щоби люди робили висновки і давали об’єктивну оцінку подіям, які відбувалися незалежно від часу. Чи це було десять, двадцять, п’ятдесят, сто років тому. І коли людство даватиме відповідну оцінку трагічним подіям, можливо, це дасть змогу запобігти наступних геноцидів і дасть змогу застерегти людство, бо ж відповідальність рано чи пізно настане, – говорить голова Черкаської обласної вірменської громади «Арарат», депутат міської ради Армен Акопян.

Нагадаємо, до роковин масових вбивств вірмен, Черкаська міськрада попросила Президента та народних депутатів оголосити 24 квітня Днем вшанування пам’яті жертв трагедії вірменського народу. Ініціатор проекту Армен Акопян наголошує, що мета такого звернення – не помститися, а застерегти від подібного.

Поділитись

Коментарі

Вгору