Людмила Коваленко: “Не платитиму російськомовним ватним кондукторам”

14 вересня 2018, 11:13

Не платитиму російськомовним ватним кондукторам, поки не вивчать єдину фразу українською

На черкаському маршруті №11 працює ̶т̶в̶е̶р̶д̶о̶л̶о̶б̶а̶ "руськоязична" кондукторка, яка вперто відмовляється звертатися до людей державною мовою. Був у мене з нею інцидент, коли на моє прохання звертатися українською вона сказала "ні хачю, ні буду, ні далжна". Я тоді витратила купу нервів на розмову з нею, вислухала, що я з тих, хто "бєгаєт с трізубцамі, а лучше би дарогі сделалі" і т д. Поскаржилась перевізнику Копієвському на зневагу щодо державної мови, отримала запевнення, що з нею поговорять. Сьогодні ця мадам знову вперто звертається до мене російською.

Я не схильна цькувати людей, які у побуті говорять російською, але коли ви надаєте послуги перевезення на замовлення міської ради то, будьте добрі, дотримуйтесь законодавства і майте повагу до тієї держави, у якій ви працюєте. Цього разу я дослухалась порад Наталка Мамалига та вирішила не сплачувати за проїзд, поки до мене кондуктор не звернеться державною мовою моєї країни.

Кондукторка наробила лементу, погрожуючи навіть зупинити маршрутку і висадити мене, так їй не хотілося вимовити "Сплатіть за проїзд" ненависною для неї мовою. З чого я зробила такий висновок, що ненависною? З її слів, що це "галицька" мова, що у ній більше польських слів і ще іншу дурню. І в першому, і в другому випадку жодна людина з маршрутки не підтримала моєї позиції (такі наші ̶ч̶у̶х̶р̶а̶ї̶н̶ц̶і̶ українці з комплексом меншовартості та панівного права "братнього народу"). Навпаки, зо три-чотири жіночки накинулися: "акакаяразніца", "шоанапрасібявазамніла". До кінця рейсу Валя чи Люба (наче так вона назвалась), демонстративно акцентуючи увагу на мені, оголошувала зупинки мішаною мовою.

Планую і надалі вчити таких, як ця кондукторка, шанувати державну мову, не платитиму упертим російськомовним ватним кондукторам, поки не вивчать одну єдину фразу українською.
Кажуть, що і макаку можна навчити.

Людмила Коваленко, черкаська освітянка

Коментарі

Світлана :

Правильно, в Конституции прописано, что государственный язык – украинский. Нигде такого нет, что бы ресторанах, кафе, транспорте, магазинах тебя обслуживали на неродном языке, все гордятся своим языком. А на улице, дома, где угодно можешь хоть на китайском говорить, как тебе удобно.

нафіга? :

Громадський транспорт обслуговує місцян на замовлення державного органу самоврядування, а от у своєму сараї хоч на лумба-мумба говоріть.

Александр :

Светлана, почему же Вы пишете пост на Русском языке ? Нет закона обязывающего говорить на Украинском языке, а вопеть о том, что автор героически ругался в маршрутке по пустяку – просто чушь.

Але ж :

мова – це тільки привід, бо насправді такі, як ви ненавидять українців. В кацапії за якийсь перепост анекдота засуджують, в Україні кацапи можуть, що завгодно про українців казати.

Александр :

Уважаемый/ая “Але ж”, я в принципе не пишу комментариев к разного родам публикациям, но такие высказывания просто бесят. Да я Украинец, я родился, вырос и выучился здесь в Черкассах и я не ненавижу Украинцев, но я не люблю людей которые под патриотизмом считают “мову” и “вышиванки” и мне действительно жаль что люди сейчас воюют и погибают защищая шоколадную фабрику “Рошен”.

Олександр :

Шоколад у Вас в мозгах!

Елена :

Я родилась в Украине, но украинский язык ненавижу всеми фибрами своей души. Для меня русский родной и понятный. Можно подумать это из за языка в стране разруха, нищета и бардак.

светлана :

полностью с Вами согласна!к сожалению,сейчас патриотизмом кичатся,выставляя напоказ.я знаю рускоговорящих погибших в АТО.а есть украиномовные корупционеры

Казбет :

Який ти українець, якщо переповідаєш кацапські байки? Не подобається тобі Україна? Пішов геть!

Людмила :

От через таких, як Ви нас всіх називають”хохли”
Вас патріотом бути ніхто незобовязує, просто поважайте країну і її державну мову.

Світлана :

Александр, я говорю на том языке, на котом мне удобно, я ходила в русскую школу, родилась в России, но родители позже переехали в Украину. Я гражданка Украины, и считаю что в государстве где есть свой язык, в гос органах и структурах а также сферах обслуживания должны говорить на государственном языке. Это правильно.

инга :

От сцуко, агент Кремля. На Миротворец ее срочно! В России она училась.Вчи мову курво, той страны,чей хлеб жрешь

до Інги :

Ст.10 Конституції…В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України. Читайте уважно:ВИКОРИСТАННЯ. Транспорт,магазин, ресторан,кафе-не є органами самоврядування! В Україні кажуть:”Що занадто то не здраво!”Кожен з нас,нехай запитає сам себе,а чи досконало я знаю українську мову,щоб дозволяти собі критикувати,чи ,навіть, змушувати кого-небудь спілкуватися зі мною українською. А то,здебільшого, “права” титульної нації качають ті,хто сам на суржику розмовляє.А ви, пані Інго,до всьго, ще й дозволяєте собі лайливі слова до людини,яку ви зовсім не знаєте.

Виктор :

Ты кастрюлька майданная она ест свой хлеб, на который заработала свои деньги. Вроде пока бесплатно ничего не дают, ну кроме песенке на Майдане да и то за них Украина платит очень дорого. А то что какая-то су$$а не платит за проезд, экономит так это тоже национальная черта

Для Елены - Филипп и Акулина Лопатины :

Батюшки свет! Говоря нашим простым зауральским русским, Елена, да вы, голубушка, ещё та ветрогонка и баламОшка мордофильная. Вы такой замечательно-превосходный экземпляр оголодни! Отнюдь, для такого королОбного кривдосказа и по-русски непонятно. Не хотите ли к нам – на Пелымский Тумаан. Там точно пройдёт это ваше отрицательно окрашенное деструктивное чувство…

Олена :

Ще одна “Лариса Ніцой”. Та з піною у рота теж вимагала в магазині, щоб її обслеговували на українській мові. Довела людину до сліз. А я читаю і навіть не помічаю, яка мова. Людина пише, висловлює свою думку і я її розумію. Не треба цього дикого фанатизму, не треба тероризувати народ. Мова не винна, що якийсь самодур “реалізується” через війну. Мої найкращі, найулюбленіші батьки (царство їм небесне) розмовляли російською. Я не розлюблю їх через це. Навіщо пресувати та примушувати отак зразу почати говорити державною? Уряд нічого не робить для того, щоб народ вчився мові. Немає курсів, немає ніяких змістовних уроків у ЗМІ. Так тоді ЩО ви хочете? Щоб по свистку всі заговорили???

Поважаю :

Поважаю вашу думку. Коли по телевізору,бачиш новини з Донбасу,то зверніть увагу, більшіть захисників України розмовляють російською мовою,то виходить,що це “ватники” і вороги,чи може хтось із їх побратимів має сказати:”Не буду поряд з ним воювати,бо він не розмовляє українською.”? А принижувати когось,бо розмовляє російською-це не правильно,на мою думку: вона до мене на російській-я до неї гарною українською мовою,як приклад.

Казбет :

Кацап ніколи не заговорить українською. Особливо, коли є ось такі “украйонці”, як ви, нешановна. Якби справжні українці не опиралися русифікації, то кацапи давно би вже зжерли нашу націю, як зжерли вже десятки. Ліна Костенко казала, що перед смертю у народу відбирає рідну мову. Саме рідну мову і хочуть відібрати кацапи. А ви їм потураєте.

инга :

Обосрали Светланку… Бо дужэ хочеться стать титульной нацией,

Дмитрий Русский :

Ну ты и падла порошенковская, яйцолиз

Володимир :

Ще великий Карл Маркс у своїй переписці зазначив, що не володіють мовою країни перебування: 1. ЗАГАРБНИКИ; 2. ГОСТІ ; 3. ЗОВСІМ ТУПІ ЛЮДИ. Так до якої категорії відносять себе люди, які не спромоглись вивчити українську мову?

вася :

Светлана,а почему ВЫ на такой патриотичный пост отвечаете не на державной мове?
Не знаете Украинский язык?

Світлана :

Вася, знаю! но Вы же тоже на русском пишете. Почему?! Розмовляю з людьми українською тільки на роботі, в особистому житті зручніше на російській.

Alex :

Тебе, у@#%е, зручнише вырвать себе свой язык.

Виталий. :

Вы почитайте сколько лжепатриотов вас ненавидят в виде “кацапки” за ваш русский, на котором вам удобнее!

Фима :

Почитайте ст.10 Конституції України

леня :

просто придурки

ЛЕЛИК :

ДУЖЕ ДОБРЕ РАШУ НОСОМ У БАГНО !

Славок :

Из-за таких идиотов и война в стране! Не уважаете друг друга быдло нацыки.

нафіга? :

кацапів навчити мові, або , взагалі, культурі–неможливо. Їх треба випалювати напалмом. На жаль, владі це все до одного місця. Тобто розвал країни ( яка так і не відбулася за 27 років) впевнено проводить шоколадний перець

Черкащанка :

Чим ти краще? Я кожен день чую від таких “некацапів”: “наравиться”, “красіво”, “перва” “два гривня”, “не вспію”, “празникИ”, “родітєлі”, тощо. Це – рідна мова? Спочатку навчися говорити українською, а потім кажи, КОГО НЕ МОЖНА НАВЧИТИ КУЛЬТУРІ! Навіть називаючи себе “НАФІГА?” – ти вже показуєш, який ти “культурний”.

нафіга? :

Та курва ти просто, або повна дура. взагалі без імені.

Лариса :

Українською буде “дурепа”, а не “дура”, навіть лаятися “рідною мовою” не вмієш.

Вікторія :

Яка ж ти “грязна” освітянка! Ти не в бюджетній установі їхала, а в частному автобусі. Навіщо так себе поводити до людей, які все життя розмовляли російською? Учите молодежь говорить, а главное думать, українською мовою, а к людям, которые говорят мішаною мовою, не придирайтесь. И потом много людей с Донбасса, которым не очень просто перейти на українську. Ты проанализируй, сколько даже депутатов говорят и пишут російською за кабінетом.

Елена :

Вікторія,повністю Вас підтримую і розділяю Вашу думку!

Лариса :

А що ви,Людмило особисто, крім скандалу в маршрутці зробили для того, щоби люди з вами хотіли розмовляти українською мовою?

Лариса :

А майдануті на всю голову тільки й можуть “скандалити”.

Ольга :

да пошли вы с вашей укромовой. между собой разговаривайте. секта блин

Ольга :

Держава є! І зовсім не завдяки мові! Щоб була та процвітала держава, мова буде на останньому місці!!!

Анатолій :

Крута ініціатива! Пдітримую. Я, наприклад, те ж саме намагаюся робити з касирами в супермаркеті. Вчу їх української мови, хоча й трапляються такі, як ця совкова кондукторка.

А зачем? :

Кто ж тебе сказал, убогонький, что ты кого-то чему-то можешь научить?
Тебе самому еще двойки в четверти исправлять надо.

селюк :

коли хтось не бажає платити він видумує ахінею про мову.

Анна :

НАША страна всегда была многонациональной, а народ добрым и трудолюбивым, но только не у пришибленых майданом, решивших что им всё позволено. Кондуктор может быть глухонемым, но ты должна заплатить за услугу транспортировки твоего свидомого тела.

ЮЛИЯ :

ПРАВИЛЬНО!

А зачем? :

Оцэ така “освитянка”? Бедные черкасские детки.

Ну а этой твердолобой неплохо бы к психиатру, от комплексов полечиться. Ну и пешком больше ходить, если платить за проезд не хочет.

мамочка с соседнего села :

Ну какая вам разница, Господи? Чо все такие конченные вокруг

мамочка с соседнего села :

Можно больше человечности, а не дебилизма?

Антон :

выискалась фарион местного пошиба. окуда же ты вылезло умственно не доделанная. Можу звернутися українською , бо клепки немає зрозуміти, що не в мові справа.

сергій :

ні,лапоть.ти неправий

Алексей :

Я знал десять людей, любили страну в которой жили и которые в 2014 году навсегда остались под Илловайском. Все они разговаривали на русском языке. И в маршрутках и на службе и дома. И их дети тоже сейчас говорят на русском. И надписи на их могилах тоже на русском. Господа псевдо патриоты в вышиванках вам не стыдно? Рвать страну ради собственного эго. Нет у вас ничего патриотического, себя вы только любите.

Мотря :

Хорошо бы чтобы ты узнал и в глаза посмотрел родным и близким убитых и изувеченных твоими русскоязычными знакомыми укрокарателями-убийцами детей Донбасса, которые любили мову нынешних кастрюлеголовых!!!

Наталія :

Як же ми самі себе не поважаємо. Засилля невігластва . Прикро

Анатолій :

Тримайтесь. Я вас підтримую. То не українці, які не володіють державною мовою. Нехай спілкуються в себе вдома, в ресторані, на відпочинку як хочуть. А на роботі повинні говорити українською мовою. А “какаяразніца” вже на Кубагні в Криму і на Донбасі. Знаєте становиться страшно, мова зникає, (Черкаси, Кременчук, Полтава, Умань), навіть Золотоноша починає штокати і какати. У Чорнобаївському ФБ коментарі на руцькому язику, на зауваження “нє лєзтє нє по тємє” “какаяразница” “одел вишіванку уже патріот” і.т.д. Сумно.

Мiсцева :

Мені теж сумно, коли, називаючи себе українцем, людина каже “на остановці”, “перва зупинка”, “не вспію”…Краще вже на російській, чим так на українській…Тут пишуть “культурні” люди, які готові образити людину тільки за те, що вона має СОЮ особисту думку. Зразу згадую слова із пісні:”…ах война, что ты сделала, подлая?” Жили стільки разом, дружили, одружувалися, а тепер готові повбивати один одного. Чим мова завинила?

Катерина :

Молодець! Шаную і підримую!

шаман :

Тётка бабки зажилила,пешки идти в падло —вот и устроила флеш моб.А судя по,ну очень,умному лицу мама и папа не научили уважать старших и тому,что за оказанные услуги надо платить.Тем более,что платишь не конкретному кондуктору,а конкретной фирме которая отчисляет налоги в бюджет—значит ещё и обворовывает медиков,пенсионеров,военных,учителей,сирот…

Російськомовна українка :

Ви, пані Людмило Коваленко, мовним питанням провокуєте людей на агресію один до одного. Ви не “освітянка”, а провокаторка. На сході України поряд воюють і гинуть українці як ті, що розмовляють російською, так і ті, що розмовляють українською. То, може, не пускати до окопів тих хлопців, що спілкуються російською, чи, взагалі, не брати їх до армії?! То, може, російськомовних Героїв України і шанувати не треба?!

Ибрагим :

Да у вас и укромовных Героев не сильно шанують, даже в тюряге держут

Григорій. :

Взагалі складається враження, що водії автобусів отримують “приварок” до зарплатні за російський шансон, який постійно звучить в черкаському транспорті…..”Свобода” прийшла, порядок навела….

Тетяна :

Пропоную на власному прикладі вирішити проблему!! Влаштуйтеся кондуктором !

Sveto4ka :

Може ви і на касі супермаркету розраховуватися не будете, якщо касир з вами російською розмовляти буде.?

Тетяна :

Молодчина,але це купу нервів треба витратити на таких людей,як ця кондуктор,люди не вступають в конфлікт,бо економлять сили,а конфлікт-це вихлопу енергії.

Микола :

Немає нічого кращого за українську мову! Обожнюю її.

Тетяна :

Мої вітання! Факт спілкування російською мовою (тим паче в дерржавних установах) на стільки вражаючий, що лишається лягти і скласти руки на грудях. Бо при зверненні до дитячої лікарні, коли лікарка говорила до мого сина російською і він потребував моєї допомоги щоб до кінця її розуміти, вона на нього дивилася як на недорозвиненого. А потім ми отримали довідку ( документ з державної, медичної установи!!!) вгадайте на якій мові??? НА російській!!! Мене перекосило! І якщо не платити за проїзд, то тоді і не лікуватися, бо там російською до нас звертаються. Мені здається воно того не варто, лише настрій псується

Эмилия :

Так и ходите теперь, перекошенная))) Больная, скорее!

Світлана :

Яка ви молодець. В сфері послуг повинні розмовляти державною мовою.адже їсть наш хліб, топче нашу землю-а мови не ХОЧЕ знати.

Эмилия :

Светлана, ну Вы-то, надо полагать, в поле от зари до зари, судя по комментарию. Много хлеба вырастили/напекли?

Анна :

Який ваш хлiб? Чому не свiй? Послушать галициЯнских, так везде ихняя земля, ихний хлеб. Не раздувайте проблему на пустом месте. В европейских странах государственных языков может быть и четыре!!!! И их никто не преслудует и не осуждает! А то, что у этой псевдо-патриотки яд капает при каждом слове на русском, её бедную карёжит и изгаляется над русскими словами с такой ненавистью!

сергій :

яка ж ти ,клуха,бєдная.все Бендеры над тобой изгаляются

Алексей :

Очень патриотично одеть вышиванку и натянуть бусы для антуража и типа я уже Украинка до глубины костей, а особенно умничать в маршрутке с нежеланием платить прикрываясь языком. Не стоит играть на языке и разжигать и без того накаленную обстановку в обществе для создания собственного имиджа. Вам бы стыдно должно быть зажав 4 гривны, а вы еще об этом в сети хвастаетесь и не вам судить о месте работы человека, она далеко не сахар. Вы бы сначала попробовали день на ногах, да по таким ухабам отстоять и в добавок таких умных да не желающих платить пообслуживали. Вы с себя начните, а не цепляйтесь за язык. Не в один день по взмаху волшебной палочки, человек проживший большую половину своей жизни и по каким-то причинам не изучав наш национальный язык сможет заговорить да еще и грамотно, а не на суржике. Это не повод крысятничать и читать лекции. Ходите больше пешком и глубже дышите воздухом, тогда меньше будите свою желчь на других изливать, а не учить собрались.

Креатифф :

і я за українську! якщо кондуктор, касир, офіціант, лікар … не знає мови, то нехай роботодавець, або міська рада направить працівника на курси з її вивчення. Може б і Людмила запропонувала такі курси безкоштовно, працюючи в освітній галузі

Александр :

вылечи голову,потом пиши

Сергей :

Володя Путин радуется! Украину разделит языковой вопрос. О чём Вы думаете? Неужели человек становиться негодяем если он говорит на другом языке?

Яна :

Це вже ж до якої міри люди ненАвисні стали, щоб отак принижувати через мову? Чесно, неприємно навіть читати… Шанувати не лише державну мову треба, а і земляків своїх. І мати повагу до кожного, в незалежності від того, хто якою мовою розмовляє!!!

Георгий :

Золотые слова. Поддерживаю на все 100.

Эмилия :

В каком веке и в какой деревне оно застряло, это чучело ряженое??? Музейный экспонат. Чтоб вы все со своей мовой провалились уже! Это же надо было довести, чтоб от истинно уважительного отношения к украинскому языку хотелось бить в морду каждого агрессивно украинствующего, и это всего за несколько лет! Уверена, что именно такие, как “авторка” этого опуса и выполняют заказ по развалу страны! Это такой проект Путина по названием “Возненавидь украинское”! Бедные дети с такой училкой!

сергій :

це твої діти чума,бєдные,якщо є

Олександр :

Звичайно, чимало макак вже майже 5 років носять вишиванки, шаровари і вивчили державну мову, але на більше в них розуму не вистачає.

Гриша :

Ця людина Людмила ,робит ворогами громадян одной держави ,стравливая друг з другом людей .Цэ разжигание межнациональной розни ,статья 161 Укр.
Нема в свiтi такоi держави в якiй людей переслiдували i обвинувачували за мову !

Адвокат :

Ось доки такі «освітяни» як автор допису буде ділити людей на ватних ба інших за мовною , расовою ознакою , а країні буде безлад . Ви, безперечно , праві , що вираз неповаги до державної мови – явище негативне . Але у Вашому дописі явна ненависть до російськомовних осіб. Крім того, Вам , людині, сподіваюсь , з Вищою освітою , не зрозуміла фраза про квиток на російській мові ? Не думаю . Думаю – головне в бажанні загострити ситуацію

Архип :

Раз она так за мову , значит она и за “декоммунизацию” .А ну бегом выползла с ” совковой ” квартиры и электричество отключила которое идёт с ” совковых ” электростанций .

Тарасик :

Какая убогость и закомплексованность. Я ни разу не слышал, чтобы русскоязычный гражданин украины, делал замечания или выдвигал требования, говорящим на украинском, больным согражданам.

Alex :

Ну и тварь.

Aнна :

Їду 142-им маршрутом.
Кондуктор: “Чєхава! Єсть на вихад?” Всі мовчать… Кондуктор до водія: “НимА!”

Саша :

Фейк это всё. Таких дур как автор статьи в природе не существует. Специально создаётся проблема языка.

Виктор :

А, что эта украинка сделала полезное для своей родины, вонять каждый дурак может, интересно, а почему её не высадили или оштрафовали на государственной мочи

Александр :

Людмила-ты конченая идиотка,которая не знает ни русский,ни украинский

Украинец Русскоговорящий :

Я Харьковчанин, всю жизнь прожил здесь, учился в украинской школе. До 14го года на языковой вопрос вобще внимания не обращал. Но именно такое вышиванкобесие порождает во мне отвращение к украинскому языку. Можно требовать мову в бюджетных учреждениях, но такие вот требования к частникам – окно Овертона к развешиванию русскоговорящих на столбах. Хотите украинского “в побутi” дайте повод им гордиться, а пока что с такими запросами – на гуцульщину к чертовой бабушке

Справедливість :

Як на мене, пасажирка просто хамло, а зате, що їхала не сплативши кошти, мають оштрафувати, щоб іншим не повадно було…

Сергей :

Державна мова – це дуже гарно !! Честно кроме мата ни чего не получается написать в адрес этой засранки! Пусть человек разговаривает на том языке каком ему удобно и понятно а не коверкает его как некоторые – превращая в комедию. Если чтите букву закона так и соблюдай ее сама и во ВСЕМ , показывай своим примером как жить как работать а не тiльки якою мовою до тебе звертатись “”пАНОЧКУ”

Вадим :

Слушай меня сюда, я тоже гражданин Украины, но русский по национальности. Я очень не люблю говорить по украинский когда меня заставляют. На законы нашего псевдогосударства можно плевать с большой колокольни они всё равно не легитимны, умеет ты себе это раз и навсегда.

Вадим :

Ерундой пусть не занимаются и действительно пусть строят дороги. А то эти майдауны уже достали всю страну.

Москва :

идиотка…

Дмитрий Русский :

Ой, блин щира украинка нашлась тут, хаха

светлана :

какой бред…

Валентина :

Ще одна Нiцой пiариться.

Иоанн Великий :

Поди у холопки не было сЭкса намедни и она (собако) захотела гавкать на собачЬем языке?

Олег :

Живу в Херсонской области, 50 на 50 русский и украинский (нормальный украинский) и никто не жалуется, все др. друга понимают. Козлячий же западянский язык (как бы по точнее сказать) с рвотным или блюющим акцентом чтоле, я терпеть не могу и не буду – хотя бы потому “державною мовою” его назвать очень трудно. ХМ.. Ватный кондуктор, запроданка… что за ярлыки ? Вся западянщина работает по германиям польшам и тд. – вот они и есть ватники да “запроданки”. Работайте у себя на родине и выучите язык то родной нормально, чтоб люди вас понимали. А вообще Русский, Украинец, какая разница если оно (хоть лайно хоть гавно) в трамвае платить не хочет то причем тут язык, человек он человек всегда.

Нина :

Поодевают вышиванки, бусы и желтоголубые аксессуары и такие блин все патриоты…А как только есть возможность рвануть за границу, где ваш патриотизм и делся… P.S. как будто в стране проблем мало как ругаться по поводу языка и менять названия улиц…

виктор :

самый лучший в мире язык-русский,горжусь что имею честь на нём разговаривать,а автору этой статьи полезно былоб сходить в церковь-помолться,а то как бы не захлебнулась слюной от злости

Елена Прекрасная :

Представляю,кондукторша себе работает и такая хамка трамвайно- патриотическая “размовляйте зи мною на моей мови”, а то ж ничего не понятно, иностраная мова. А той кондуктоше бедолашной вообще ни с кем размовлять не хочется ни на какой мове за целый день. А была бы кондукторша мужиком двухметровым, эта трамвайная патриотка тоже бы требовала с ней размовлять или бы ехала куда едет? А ещё манисто носит!

Марина :

Вот проблема,приедь на восток Украины ,все говорят на русском ,так что не люди что ли?пешком тогда ходи ,привет из Запорожья

Елена :

Маразм крепчает.

зорян :

чи не подвиг заставить человека отречься от родного языка не далекая вы пани коваленко

Дмитро :

я відмовляюсь платити кондукторам не вдягненим у Вишиванку! В Україні є національний одяг! Не збираюсь платити бидлоВаті у найках чи адідасах! – Маразматики хреновы!

Юлія. :

Цілком підтримую Людмилу.Якщо ненависна краіна та мова ,вас тут ніхто не тримає.А закон треба поважати,тоді і в краіні буде порядок.

виктор :

ну шо людмила коваленко довбана освітянка отримала на горіхи в коментах дура псевдопатріотична!!!…

Д :

А никто не обязан поддерживать твою позицию. Едут все по своим делам, а кто-то день им пересрет. Не платишь, так не пользуйся общественным транспортом. Героиня… тьфу.

777 :

если человек ..идиот..то это на долго..

сергей :

а шо,так можна?…пошел в магазин,тебе продавец по-русски,заплатите…а ты ей,не буду я вам платить,бо вы не розмовляете со мной по украински…вам государство Украина дало разрешение на торговлю,а вы с представителем этой страны по кацапски

Марина :

Хіба тільки кондуктори такі. Самі водії пасажирів везуть наче дрова. І намагатися обов’язково потрапити в найбільші ями, аби пасажирам було ” зручніше “.

Дмитро :

Так значить зайцем проїхали. штраф заплатили? (люди платять не за розмови з кондуктором, а за проїзд) Хоча я б ще десяточку накинув шоб проїхатись в тому автобусі та “паржать”.

Гражданин :

Пост ненависти и разжигания от макаки с промытыми мозгами

НатальяДнепр :

Да её высадить надо было. Всего то и делов, за руки и на выход. Задрали патриоты в вышиванках.,не знают каким образом обратить на себя внимание.

Кто-то :

Ох и дура же ты!

Селюк :

Чому не на мове. Сєпари. СУГС.

Светлана :

ТЬФУ! Хамло!

Владимир. :

Пример того, как жлобство оправдывают «патриотизмом» ;))

Танюша :

Развели демагогию… Да эта звезда просто не хочет платить. Халявщица и типичный заяц. Просто придумала модный повод сэкономить пятерочку. Нищебродка.

Олеся :

А знаете, не платіть. А коли до вас контролер прийде і буде у вас вимагати квиточок, так йому й скажете, я їзджубезкоштовно, тому що принципова. І принципово заплатите штраф.

Полікарп :

Знайшли до кого чіплятися, герої вишиваночні. До кондукторів, до продавців у магазині.
Чому не робите зауваження п’яній молоді у темних дворах, коли вони вночі алкоголь вживають, музику гучно слухають, пляшки б’ють та кричать? Подивився би куди і якою мовою вони вас послали.

З Карпат половину лісів вже вивезли, а вони в інтернеті за мову переживають.

Онотоле :

“бєгаєт с трізубцамі, а лучше би дарогі сделалі” – идеально! Что сделали вышиванковые патриоты начиная с 2014 года? Ничего, кроме вонищи в соцсетях по поводу гидности.

Олег :

Вот макак и учи. А людей не трогай. Хочется поскандалить – иди скандаль к тем, кто цены на коммуналку и продукты поднимает, кто медицину убивает и сокращает рабочие места. Что, боишься? Такова цена твоему псевдопатриотизму, “освитянка”.

Шанык :

Еще одна ушибленная на всю голову. Люду нужно в поликлинику здать , для опытов

Игорь :

Вот из-за таких дур принципиально буду разговаривать на русском! А дуру по закону следует оштрафовать по полной!

Марічка Т :

Треба поважати один одного. І политика тут ні до чого. Краще розмовляти чистою мовою..українською, російскою, белоруською, а не тим диким суржиком, що лунає звідусіль….
Я не згодна з цією панянкою, робитий нічгого ій – до дрібниць чиплятись((((((

Константин :

В Конституции также гарантируется свободное пользование языками нацменшинств.Притом не только дома,как хотят мовофетишисты

Мудзьо :

Не в мові справа! справа у підході і тупих принципах. якби якби….
мене бісить, що більшість коментаторів, порохоботи, з вишиванками замість мізків.
Якщо кондукторка заговорила б українською, – сервіс поліпшився б? чи можливо маршрутка стала відповідати стандартам?
Якщо ти розмовляеш російською_ все ти агент кремля, а якщо ти ведеш себе як принципове “бидло” але на галімому суржику, – ти патріот…

Алессандро :

Абсолюно у дірочку. Доки у голові буде полова таких освітянок буде ще багато. Кому цікаво;почитайте хрестоматію сучасної української літератури 1-4 класи- бомба,всякі там дастаєвські с талстими і рядом не стояло. Но по ее прочтениии возникает только один вопрос- шо они курят,шо их так прет.

ОЛЕНА :

Були поляки – були голі сраки.
Був Бандера – були в крові по колено.
Були москали – був хліб на столі.
Прийшла Європа – опять гола жопа!»

Для Олэны-недопоэта :

“Я поэт, зовусь Незнайка,
от меня вам балалайка!”
Олэнка, милый друг, поэзия – это не ваше. Будем откровенны – не хватает образования да культуры тоже (как и большинства реагирующих на этот пост). Да уж, судя по строфам и рифмам, уже не говорю об образах и метафорах в ваших (извините, если кого-то оскорбил) “стихах”, то и с прозой был бы полнейший провал в виде неформальных хаотически маразматических бессилий. Ну а если это ещё не ваше “творчество”, то это – чудовищная пошлость какого-то борзорписца, которая не достойна настоящего художника. Олэнка, не уподобляйтесть большинству. Займитесь живописью – возможно, там вы ещё не совсем потеряны. Приезжайте к нам на озёра навсегда – на Пелымский Туман. Какие там чУдные пейзажи акварелью… и главное, пишется, исключительно на русском. Приезжайте!

Алессандро :

Стати у позу -багато розуму не потрібно.Тому дивуе,освітянка стає -хабалкою базарною.І ми дивуємось (майже за Ніцой),та їх у попіл,та хай їдуть у сваюмаскву. І ЩО?????. Помню в молодости,приходил в конце семидесятых в муз училище хлопчик, просил-научіть мене хлопці на піаніні грати я у Канівске культпросвєтучіще буду поступати- мамалыга его фамилия.

Алессандро :

Скажу по секрету Аваков тожа балака по русські,Боже куда котиця цей мір.

бугага :

Вы не заплатили не кондуктору в карман, а в бюджет вообще то 🙂

Юрій :

Московську мову не розумію. Вчити її наміру не маю. Відтак з московськомовними не спілкуюсь.

Микола :

Хто вживає термін “вата” та похідні від нього, котрі принижують та дегуманізують частину громадян України, той є фашист та злочинець

александр :

Ходи пiшки!

Вгору