Лише чотири черкаські нардепи підтримали новий закон про місцеві вибори

08 квітня 2014, 19:11

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» та деяких інших законів України щодо техніко-юридичного вдосконалення виборчого процесу».

Про це інформує "Нова Доба» з посиланням на сайт Верховної Ради України.

Законом внесено до Закону «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» численні зміни, які стосуються майже всіх етапів виборчого процесу.

З числа народних депутатів від Черкащини за цей закон проголосували лише четверо – Леонід Даценко, Михайло Поплавський, Микола Томенко та Антон Яценко.

Цим законом, зокрема, вдосконалено правовий статус офіційних спостерігачів, надано їм статус суб’єктів виборчого процесу, а також розширено перелік їх прав, що сприятиме більш ефективному здійсненню ними своїх повноважень.

Також змінено процедуру формування територіальних виборчих комісій, підстави дострокового припинення повноважень членів виборчих комісій, а також змінено спосіб призначення їхнього керівництва. Запропоновано більш прозорі, демократичні та відкриті засади організації діяльності виборчих комісій (підвищено вимоги до кворуму на засіданнях територіальних та дільничних виборчих комісій, та прийняття ними рішень).

Вдосконалено підстави та механізм голосування поза межами приміщення для голосування, шляхом більш детального регулювання зазначених виборчих процедур. Деталізовано окремі виборчі процедури та актуалізовано порядок підрахунку голосів виборців на виборчих дільницях, встановлення підсумків та результатів виборів, складення і підписання відповідних протоколів виборчих комісій, транспортування і прийняття виборчої документації тощо.

Збільшено загальний строк оскарження рішень, дій чи бездіяльності з двох до п’яти днів. Законопроектом також внесено ряд техніко-юридичних змін до тексту чинної редакції Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів».

Важливо, що реалізація положень зазначеного законопроекту після його прийняття змін до інших законів України не потребує, і реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

Вгору