Літом з кранів взагалі кока-кола ллється, – звенигородець про якість води в місті

07 жовтня 2016, 08:38

05102016163702042661

Від минулого понеділка звенигородчанам почали возити чисту питну воду. Грошей за це не братимуть. До цього людям доводилося носити її від найближчих колодязів. Вода із міського водопроводу не придатна для вживання. Люди роками скаржаться на її якість міському керівництву, пишуть Вісті Черкащини.

"У мене вагітна дружина. Коли народиться дитина, не зрозуміло як купати, мити дитячий посуд тією водою. Гидко, - каже звенигородчанин Тарас Білушенко. -Вирішив написати скаргу в Держприродспоживслужбу. Звідти переадресували до звенигородського водоканалу. Недавно приходили, брали з крану воду для аналізу. Відповідь звичайна: вода хороша. Проблема у фільтрах. Намагаються вирішити питання. Ще й образилися. Мовляв, перш ніж писати скаргу, треба було до них прийти".

Тарас із дружиною живуть у зйомній квартирі. Коли власниця дізналась про скарги квартиранта, заборонила далі цим займатися.

"Тут всі жаліються на якість води, а ніхто нічого не робить. Не хочуть ні з ким загризатися", - дивується чоловік. - Добре, що почали хоч возити. Бо раніше тягав дві баклажки з джерела, а воно не близько. Та проблеми це не вирішує. Митися чимось потрібно. А вона страшенно смердить. Не знаю, чи від води, але у дружини випадає багато волосся. В мене іноді на шкірі подразнення якісь".

Щоб у будинках була чиста вода, багато містян ставлять фільтри. Вистачає їх ненадовго.

"Літом з кранів взагалі кока-кола ллється, - розповідає звенигородець Борис Лапцай. - Вонь ужасна. Гидко купатися в тому болоті. Але ж іншого виходу немає. Вручну не наносишся. Ставив колись фільтр, але то безполєзно. Пару місяців і можна його викидати".

Головний інженер Звенигородського комунального підприємства "Водопостачання та водовідведення” Віктор Васьковський запевняє, що в аналізах не виявлено бактерій у воді. А от норми показників запахів, забарвлення і каламутності перевищені вдвічі.

"Ця проблема тягнеться вже 16 років, - говорить Василь Миколаєвич. - У нас стоїть два фільтри. Їх треба замінити. Це коштуватиме десь 350 тисяч гривень. Плюс вода тече трубами, яким уже десятки років. Мабуть, немає такого дня, коли наша бригада ремонтників не виїжджала б десь на порив. Буває, через такі аварії півміста лишається без води".

Для повної заміни водопроводу необхідно майже 29 мільйонів гривень. Ще одна причина неякісної води — особливості проекту водопроводу.

"У нас він “тупіковий”. Тобто немає циркуляції, - пояснює інженер. - Чим людина ближче живе до нього, тим гіршу має воду. Я користуюся нею, як і всі. Так, неприємний запах. Але покупатися можна. Щоправда для дворічної доньки приношу тільки чисту воду. Зараз мер домовився за підвіз води в райони багатоповерхівок. Хоча набирати її зможе хто завгодно і скільки завгодно. Це безкоштовно. Братимуть із скважини сиркомбінату".

Фахівець переконує, що як тільки стане холодно, якість води покращиться. Її можна буде пити. У крани звенигородчан вона тече з Гнилого Тікича. За кубометр води містяни платять 12,29 гривні.

Коментарі

Вгору