Цьогорічне літо на Черкащині увійшло до шістки найспекотніших за останні 70 років

13 вересня 2018, 13:01

Цьогорічне літо на Черкащині увійшло до шістки найспекотніших за останні 70 років

За кількістю днів із аномальною спекою та втричі перевищеною нормою температури цьогорічне літо на Черкащині увійшло до шістки найспекотніших за останні 70 років спостережень. Середня температура повітря за сезон становила 21-22°, що на 2-3° вище норми. Про це на своїй сторінці у "Facebook" повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Зазначимо, що найтеплішим місяцем літа видався – серпень, саме 15 серпня і був зафіксований у Чигирині літній максимум температури повітря +34,8°. Загалом впродовж нинішнього літа на Черкащині було зафіксовано 68 випадків небезпечних явищ погоди, проти 56 у 2017 році, найбільше таких явищ було зареєстровано у липні – 30.

У середньому по області за літо випало 181 мм опадів, або 86% сезонної норми. Найбільш дощовим видався липень, коли випало 97 мм, а найбільш сухим серпень – лише 11 мм. Також літо відзначилося надмірною кількістю днів із грозою - аж 38, що майже у двічі перевищує кліматичну норму та на 9 днів більше від минулого року.

Нагадаємо, що цього року літо не поспішає здавати свої позиції і продовжує дарувати тепло.

Незважаючи на загальне зниження після спекотного початку вересня, середньодобова температура повітря на Черкащині утримується в межах 17-19º, що на 2-4º вище кліматичної норми і більше відповідає третій декаді серпня.

Вгору