Ліси Черкащини потерпають від “чорних лісорубів” (фото)

04 квітня 2017, 16:05

На Черкащині не карають "чорних лісорубів", а тому вони продовжують самовільно вирубувати ліси, переконані у Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Останній резонансний випадок незаконної порубки дубів, повідомляють в управлінні, стався з 31 березня на 1 квітня 2017 року на території Капітанівського лісництва ДП «Кам`янське лісове господарство». Допомогла виявити лісопорушників фотопастка, яка була встановлена у лісовому масиві.

Як повідомив лісничий Капітанівського лісництва  Олександр Цибуля,  після того, як на його телефон надійшли повідомлення з фотопастки з фіксацією невідомих людей з бензопилами, одразу ж була організована бригада для виїзду та повідомлена кам`янська Поліція. Загружений краденою деревиною ЗІЛ -131 наздоганяли працівники державної лісової охорони разом з правоохоронними органами. Зловмисники  діяли дуже агресивно, і навіть таранили автомобіль лісничого. Їх вдалося зупинити на автодорозі Катеринівка-Сердюківка Смілянського району.

У ході обстеження насаджень було виявлено 5 незаконно зрубаних дерев дуба, віком понад 100 років. Завдані державі збитки становлять 101 тис. грн. Матеріали за цим випадком направлено  до Кам`янського райвідділу поліції, відомості внесено до єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 246 Кримінального кодексу України. Автомобіль та деревина вилучені.

Ситуація з незаконними рубками в області стає загрозливою, оскільки лісокради залишаються непокараними. Так, приміром, два тижні тому у цьому ж лісгоспі тільки на території Макіївського лісництва державною лісовою охороною у ході проведення спецоперації була виявлена незаконна порубка 11-ти дубів та вилучений ЗІЛ-131 з маніпулятором.  У ході обстеження насаджень було виявлено, що завдані державі збитки становлять 127,3 тис. грн. Вищезазначений автомобіль тільки протягом 2016 року був затриманий працівниками державної лісової охорони у двох випадках самовільних рубок  дубів на Черкащині: по Володимирівському лісництву ДП «Смілянське лісове господарство» (сума збитків ­– 106 тис. грн.) та по Капітанівському лісництву ДП «Кам`янське лісове господарство» (сума збитків ­– 130,6 тис. грн.).

Найбільше турбує лісівників те, що всі ці вищезазначені справи по незаконних рубках станом на сьогодні навіть не дійшли до суду – злочинці непокарані, тому ті самі лісокрадії на тому самому автомобілі продовжують свою «чорну справу».

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору