Ліси Черкащини патрулює АН-2

13 липня 2015, 10:42

1

Із висоти пташиного польоту авіаційна служба охорони лісів під час пожежонебезпечного періоду патрулює ліси Черкащини. На літаку АН-2 працівники Авіаційної бази охорони лісів із неба стежать за лісовими  насадженнями , що входять до зони ризику – це переважно хвойні насадження Золотоніського, Канівського, Корсунь-Шевченківського, Черкаського та Чигиринського лісгоспів.

Про це повідомляє прес-служба Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Повітряне патрулювання здійснюється під час високого та найвищого класу пожежної небезпеки, адже в такий спосіб оперативно можна виявити загорання лісу, особливо на віддалених від населених пунктів та важкодоступних ділянках.

– В нас є узгоджений маршрут для польотів, – зазначає льотчик-спостерігач Черкаського відділення ДП «Українська державна база авіаційної охорони лісів» Олександр Войцях. – Проте ми діємо по ситуації, якщо виявляємо задимлення чи загорання, то корегуємо наш політ – для встановлення точних координат пожежі та повідомлення про неї всіх необхідних служб. Загальний час нашого польоту триває три години.

2

За словами головного спеціаліста обласного управління лісового та мисливського господарства Миколи Бихала, інформація з борту літака  у разі потреби одразу передається за допомогою радіозв’язку диспетчеру управління для оперативного реагування і прийняття необхідних рішень.

Екіпаж лісових охоронців складається з трьох осіб. В цьому році почали патрулювати з 24 червня. І хоч літак має за плечима кілька десятків років та сотні тисяч кілометрів польотів, знаходиться в хорошому технічному стані та повній бойовій готовності. Із висоти 300 метрів авіаційна команда оглядає територію загальною площею близько 90 тисяч гектарів.

– Під час цього непростого для лісівників періоду ми використовуємо всі методи та засоби, аби вберегти ліси від пожеж, – зауважує начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко. – Здійснюється наземне патрулювання працівниками лісової охорони, за допомогою 13 камер відеоспостереженя ведеться перехресний відеонагляд за насадженнями. Авіаційне патрулювання – це ще один спосіб оперативного виявлення та своєчасної локалізації загорань в лісах області під час найбільшої пожежонебезпеки.

3

Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства вкотре звертається до громадян – під час спекотної та сухої погоди утримайтеся від відвідин лісових масивів, а також від використання відкритого вогню в лісах та прилеглих територіях. Закликаємо не порушувати вимог пожежної безпеки у лісах, цим самим сприяти їх охороні та збереженню.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору