Лісівники Черкащини заготовили понад 40 тонн лісового насіння листяних порід

17 листопада 2020, 22:04

У держлісгоспах Черкащини триває збір лісового насіння листяних порід. Наразі вже заготовили понад 40 тонн жолудя та горіха чорного. Цього майже достатньо для забезпечення власних потреб, відзначають в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

У держлісгоспах зібрали 31,1 т жолудя, з них 23,4 т жолудя дуба звичайного та 7,7 т жолудя дуба північного. Також заготовили 9,6 т насіння горіха чорного, який добре зростає в наших кліматичних умовах та має цінну деревину.

- Цьогоріч констатуємо неврожай на жолудь. Несприятливі погодні умови, посуха призвели до того, що велика кількість жолудя обсипалась ще до моменту дозрівання. Тому значно більше часу затрачається для відбору саме якісного, здорового жолудя, – зазначає головний спеціаліст відділу лісового господарства управління Станіслав Левицький.

Збір лісового насіння триває. Частину зібраних жолудів висіють у лісові розсадники. Решта лісового насіння протягом зими зберігатиметься у відповідних умовах – і вже навесні буде висіяна у лісорозсадники та використана при створенні лісових культур.

За інформацією пресслужби Черкаської ОДА

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору