Лісівники Черкащини організували цілодобову охорону ялинкових насаджень

10 грудня 2017, 23:31

Лісові красуні для новорічних свят вирощуються на спеціальних плантаціях та на землях, не придатних для лісівництва. Лісівники ДП “Лисянський лісгосп” виростили на спеціальних плантаціях достатню кількість новорічних ялин та сосон, щоб забезпечити в повній мірі потреби населення, інформують Ліси Черкащини.

В цьому році ялинку можна придбати в середньому за 60 гривень. Для цього достатньо завчасно звернутися до найближчого лісництва або держлісгоспу. Вартість традиційно буде залежати від висоти та якості дерева.

Відпуск новорічних ялинок проводиться з обов’язковим маркуванням штрих-кодом. Маркування новорічних ялинок здійснюватиметься пластиковими бирками або самоклейними етикетками, які виготовляються зі спеціального паперу, що унеможливлює їх повторне використання, так як вони повністю руйнуються при спробі розклеювання.

Як бирки, так і самоклейні етикетки міститимуть індивідуальний номер та відповідний йому штрих-код, який заноситься до єдиної системи електронного обліку деревини. Перевірити законність походження ялинки можна шляхом введення номеру з бирки чи самоклейної етикетки, що прикріплені до ялинки, на сайті http://www.ukrforest.com/check. У випадку, якщо інформація на сайті відсутня, – це може свідчити про сумнівне походження ялинки.

Продаж новорічних ялинок буде організований у всіх лісництвах ДП “Лисянський лісгосп”. Детальніше про їх реалізацію можна дізнатися за телефоном (04749) 6-22-10. Тож кожен, хто захоче придбати ялинки за мінімальними цінами, зможе це зробити безпосередньо в лісництвах ДП “Лисянський лісгосп”.

Лисянські лісівники вже організували цілодобову охорону хвойних молодняків від незаконних рубок. Для протидії браконьєрству, бригади працівників державної лісової охорони, поліції та природоохоронних органів здійснюють цілодобові рейди у хвойних лісових масивах.

Особи, винні у незаконній рубці новорічних ялин, притягуються до адміністративної відповідальності за ст. 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка передбачає відповідальність у вигляді штрафу від 85 до 170 грн. Крім того, лісопорушник відшкодовує шкоду, заподіяну лісовому господарству. Вона залежить від діаметра пенька і стартує з 399 гривень до 6,5 тис. грн.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору