Лікар-переселенець відбудував стоматологію у селі на Черкащині

17 липня 2022, 11:45

Через повномасштабне вторгнення росії стоматолог Євген Матвєєв був вимушений виїхати з Волновахи, щоб врятувати свою родину від війни. Росія “визволила” чоловіка не тільки від рідного дому, але й від бізнесу, адже в лікаря був власний сучасний стоматологічний кабінет. Нині Євгену вдалося відновити власну справу в селі на Лисянщині, пише Волноваха.City.

Після того як російська армія напала на місто, Євген не встиг нічого забрати з кабінету, бо до останнього не вірив, що у Волновасі можуть бути такі жорстокі бої.

“24 лютого ми, як і всі, прокинулися від вибухів. З виїздом дотягнули до 27 лютого, бо до останнього сподівалися, що все це ось-ось скінчиться. Виїздили з дружиною та трьома донечками о 6 ранку, поки було тихо, під обстріли не потрапили. Завдяки тому, що на той момент у місті ще залишався якийсь зв’язок, ми знали, в якому напрямку виїжджати. Більшість моїх знайомих евакуювалися власним транспортом, деяких людей вивозили автобусами”, - згадує Євген.

Спочатку Євген з родиною зупинилися у Дніпропетровській області. Коли й там стало небезпечно, переїхали у Ватутіне. Зовсім випадково чоловік дізнався, що у селі Виноград, яке неподалік, потрібен стоматолог і він вирішив спробувати там відновити свою практику.

“Виноград — це звичайне село, але мені тут подобається. Орендував кабінет у місцевій лікарні та допомагаю людям”, - каже чоловік.

До Волновахи Євген повертатися не планує. Таке рішення вони з родиною прийняли після того, як побачили на світлині, яку надіслали сусіди, руїни свого будинку. Каже, що дім пограбували вщент — навіть унітаз винесли.

За словами лікаря, його стоматологічний кабінет також постраждав — спочатку від обстрілів там впав дах та “видавило” двері, а потім його обікрали. Каже, що знайомі бачили, що його обладнання виносили якісь лікарі.

Євген називає себе щасливчиком, бо йому вдалося відновити власну справу тільки завдяки вдалим обставинам.

“Коли я сюди потрапив, тут стояло тільки крісло. Решту обладнання довелося купувати самому. А для цього я повинен був мати якийсь стартовий капітал. Хоч в мене і був приватний кабінет у Волновасі, але я туди дуже серйозно вклався, в тому числі в обладнання та ремонт. В тому числі вклав туди кошти вторговані за продаж свого авто. І це приблизно 700-800 тисяч гривень. Тому якби не деякі обставини, в мене можливо й не вистачило коштів на закупівлю нового обладнання. Але мені пощастило, що за три дні до початку військових дій у Волновасі, я встиг підписати договір з фермером, на кілька років вперед, на оренду паїв, які мені залишила у спадок бабуся. Ось це і стало моїм стартовим капіталом”, - ділиться Євген.

У кабінеті лікаря навіть є рентген-апарат. Каже, що мешканцям подобається, бо не потрібно нікуди виїжджати.

Ще одним плюсом у своїй роботі на новому місці лікар вважає кількість клієнтів. За словами чоловіка до нього на лікування приїздять люди не тільки з Винограда, але і з сусідніх населених пунктів.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

О.І. :

Ну і молодець. Жалко тільки, що людину будуть ще довго проміж себе вдячні односельці кликати “сєпаром”…. Як там у Шевченка? “Не так тії воріженьки, як добрії люде,”
Це я до того, що судити про дерево Ісус радив по плодам його, а не по словам заздрісників та ревнителів “національної автентичності”.

О.О. :

По собі судите?

Олександр Береговенко :

У Винограді жили мої бабуся і дідусь, який багато років працював у місцевій лікарні. У виноградській лікарні завжди були гарні стоматологи. Дуже тішить, що цю естафету підхопили вмілі руки цього молодого, але вже досвідченого фахівця. Бажаю йому досягнення всіх поставлених цілей!

Лера :

І нам би в селі стоматолог не завадив би. А то не так гроші, як час. В місто з’їздити пів дня треба. А робота дома не чекає. Щоб робити зуби треба все відкласти і робити тільки зуби. А в селі таку розкіш як все відкласти можуть дозволити одиниці. Тож в кожне село по стоматологу! Хоч раз на тиждень!

В :

Який молодець що спас свою шкуру і косить бабло ,а захищають країну нехай дурніші, так?

Вгору