Квітковий конфлікт у Черкасах: чому павільйони перед драмтеатром досі не демонтовано

13 червня 2018, 17:37

Вчора, 12 червня, на виконання рішення виконкому у Черкасах на площі перед драматичним театром було розпочато демонтаж скандальних квіткових павільйонів. Сьогодні підприємці, які орендували кіоски, звернулися до міської влади з проханням дати їм можливість забрати своє майно протягом двох днів.

Про це в коментарі «Про все» повідомив начальник управління інспектування Черкаської міської ради Віталій Косяк.

За його словами, рішення про надання підприємцям такої можливості міський голова має ухвалити протягом дня. Якщо ж такої домовленості не буде досягнуто, начальник управління інспектування має намір виконати рішення виконкому та демонтувати вказані кіоски.

Нагадаємо, квіткові павільйони до початку реконструкції  будівлі театру розміщувалися по вул. Дашковича. Але з початком будівельних робіт, в лютому 2017-го року, їх було перенесено на площу перед театром.

- Під час ремонту театру підприємці попросили тимчасово встановити тут павільйони. І щоб піти на зустріч бізнесу, ми в усній формі домовилися, що 15-го березня вони їх звідси приберуть. Але за умовою, щоб вони нам намалювали плакат, що зобов’язуються це зробити. Тобто у нас була джентльменська домовленість, ми прагнули максимально піти на зустріч людям, - розповів радник міського голови Черкас Геннадій Шевченко.

Проте у визначений час вказані торгові павільйони прибрані не були.  Це питання неодноразово розглядали на засіданнях виконкому, та кінцеве рішення щодо розміщення тимчасових споруд так і не було прийнято.

Нещодавно керівництво театру подало позов до суду за бездіяльність міського виконавчого комітету щодо здійснення демонтажу незаконно встановлених торгових  павільйонів. Рішенням суду було визнано бездіяльність Черкаської міської ради та виконавчого комітету у питанні проведення демонтажу самовільно встановлених споруд і зобов’язано виконати рішення виконкому від 6 червня 2017 року про демонтаж павільйонів.

Як зазначила в.о. юрисконсульта управління інспектування Черкаської міської ради Юлія Братко, вони попередньо повідомляли підприємців про необхідність демонтажу.

- Ми хотіли, щоб люди забрали свої товари й не зазнали при цьому збитків. Однак, як ми бачимо, все це було проігноровано, і не має інших підстав не проводити цей примусовий демонтаж. Ми діємо на підставі положення «Про робочу групу по демонтажах». Власник павільйонів не надав жодних документів, які б підтверджували право розташування споруд на площі перед театром, зокрема, у нього відсутній навіть паспорт прив’язки цих споруд, - розповіла Юлія Братко.

Натомість представник власника квіткових павільйонів, екс-депутат міської ради Петро Чернявський, вважає, що рішення виконавчого комітету є незаконним та готовий погодитися на демонтаж кіосків виключно за рішенням суду.

- Таке рішення виконкому суперечить Закону України «Про підтримку малого та середнього бізнесу». Прийняти рішення щодо демонтажу має компетенцію лише суд. На площу ми не самі стали, сама влада нас сюди поставила. Колишній заступник міського голови Геннадій Шевченко взяв кран і переніс павільйони сюди до моменту, поки не розпочнеться реконструкція площі. А потім пообіцяв, повернути торгові павільйони на попереднє місце, - обурюється Петро Чернявський.

Як стверджує адвокат представника власника Максим Геращенко, наразі з цього приводу триває судовий спір, котрий ще незакінчений. Тому дії міської влади пан Геращенко вважає передчасними.

- Наразі крапка в цьому питанні не поставлена. Коли суд винесе рішення щодо демонтажу цих тимчасових споруд, лише тоді власник виконає ці вимоги, - наголосив адвокат.

На сьогодні, на площі перед драматичним театром демонтовано лише один кіоск, інші ж продовжують працювати в звичному режимі.

Підготував Олександр Носенко

Коментарі

Вгору