“Кусає, душить та погрожує”: На Черкащині другокласник тероризує цілий клас

25 березня 2019, 14:15
"Кусає, душить та погрожує": На Черкащині другокласник тероризує цілий клас

Фото з мережі (тематичне)

Батьки учнів другого класу Канівської школи №4 звернулися до міського голови та очільниці відділу освіти через школяра, який тероризує їхніх дітей та зриває уроки.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на текст колективного звернення від батьків учнів 2- В класу Канівської школи № 4.

Батьки учнів 2-В класу Канівської школи №4 звертаються до міського голови Ігоря Ренькаса та очільниці відділу освіти Надії Голди із проханням вжити заходів щодо налагодження нормального навчального процесу у 2-В класі школи № 4, оскільки він систематично зривається учнем, якого було переведено у цей клас на початку року.

За словами батьків, дитина була переведена до 2-В класу із асистентом, який постійно перебуває з нею. Учні 2-В класу не конфліктні, зустріли нового однокласника доброзичливо, потоваришували. Але під час ігор на перерві виявилося, що хлопчик  виявляє спонтанні прояви агресії до дітей.

- За півтора тижні навчання у новому класі він кусав, душив, мазав слиною дітей, погрожував вчителю, після двох перших уроків йому стає не цікаво, і він починає зривати урок, шуміти, кричати, поводиться неадекватно, не відповідає за свої дії.  Наші діти не звикли до такої поведінки, вони отримують психологічну та моральну травму. Як виявилося, така поведінка була у дитини і в попередньому класі, і у дитячому садочку, - зазначено у тексті звернення.

У зв’язку із цим у школі провели збори, на які запросили батьків хлопчика, дирекцію школи та шкільного психолога. Під час зборів їм повідомили, що дитина має право на навчання в інклюзивному класі як дитина з особливими освітніми потребами. Однак психолог з дитиною не працював, його батьки повідомили, що вони тільки шукають такого фахівця.

За словами батьків учнів другого класу, на неодноразові звернення до директора про присутність на уроках психолога їм відмовили, оскільки шкільний психолог працює на 0,75 ставки і не може забезпечити належну та кваліфіковану допомогу такій дитині.

- Батьки хлопчика не дбають про фізичне здоров’я та психічний стан дитини. Адже дитина не в змозі отримати освітні послуги у повному обсязі. Також нам погрожують звільненням класного керівника у разі вжиття батьками якихось заходів. Класний керівник в повній мірі виконує свої посадові обов’язки і повністю влаштовує батьків і дітей 2-В класу. З такою дитиною потрібно займатися кваліфікованому психологу. А шкільний заклад не може забезпечити ці вимоги. Тим більше, що прояви агресії відбуваються спонтанно і до них ніхто не може бути готовий, - йдеться у зверненні.

Батьки стурбовані ситуацією, що склалася, ще й тому, що у класі навчаються три дитини з інвілідністю (одна - із слуховим апаратом, інша - із кардіостимулятором на серці та ще одна дитина на інклюзії).

- Хто забезпечить безпеку цих дітей у разі нападів хлопчика? Крім того, виявилося, що у нього немає підстав перебувати в інклюзивному класі, оскільки документів про інклюзію у нього немає, - пишуть батьки.

Попередньо вони вже направляли звернення відповідної проблематики до начальника Канівського міського відділу освіти Надії Голди із проханням вирішити це питання.

- Після особистого прийому нам повідомили, що видано наказ про створення комісії для вивчення цього питання. Під час учбового процесу члени комісії були присутні на уроках у 2-В класі, і як виявилося, коли батьки прийшли забирати дітей після школи, один із членів комісії є кумою родини. Про яку об'єктивну оцінку такою комісією  може йти мова? А тим часом учень і далі продовжує знущатись над нашими дітьми: колов сусіда по парті олівцем у живіт, побився у роздягальні після фізкультури, обзиває дітей, - наголошують батьки школярів.

У відділі освіти Канівської міської ради наразі про шляхи вирішення цього конфлікту не говорять.

- Зараз прцює комісія і відповідь буде надана у встановлені законом "Про звернення громадян" терміни, тобто 5 квітня, - розповіла у коментарі "Про все" головний спеціаліст відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Тетяна Яковіна.

Коментарі

Олег сказав:

Так может стоит родителям детей, которых он обижает пару раз головой в унитаз макнуть его . Глядишь окажется, что он и не такой уж неадекватный?

Вгору