Купуйте дерево не раніше, ніж за тиждень до Нового року, – як правильно обрати ялинку

22 грудня 2015, 09:10
1023809_800x600_Bild-24

Фото: greenderella.com.

Скоро Новий рік, і перша асоціація з цим святом – зелена ялинка. Саме цей атрибут створює атмосферу чарівництва і казки, приносить радість та гарний настрій. Але щоб не зіпсувати новорічне свято, необхідно навчитися правильно обирати ялинку. Штучна чи натуральна – перше питання, на яке ви повинні собі відповісти. Корисні поради, як правильно обрати ялинку дає IGotoWorld.com.

Як обрати живу ялинку

Фото: yug-les.livejournal.com

Якщо ви віддасте перевагу справжній ялині або сосні з її запашним хвойним ароматом, то запам'ятайте основні критерії при виборі дерева.
- Перше правило – купуйте дерева тільки на спеціалізованому ринку або в розпліднику. Це гарантія того, що вони не продукт незаконних вирубок.

- На деревах повинна бути печатка лісництва.

- Стовбур дерева повинен бути товстим. При висоті рослини до півтора метра товщина нижньої частини стовбура не повинна бути менше 6 см.

- Наявність на зрізі смоли – ознака того, що дерево зрубали недавно. Також зріз не повинен мати темних плям, грибків і цвілі.

На зрізі часто ставлять маркування – знак того, що дерево було вирощене та зрізане законно.

Ще однією ознакою сертифікованої ялинки є наявність пластикової бирки на стовбурі дерева.

- Колір голок повинен бути яскраво-зеленим, вони не мають бути сухими, повинні добре розтиратися в руках і виділяти яскравий смолянистий хвойний аромат.

- Візьміть дерево за стовбур і стукніть об землю – голки не повинні обсипатися.

- Вибором ялинки займайтеся в денний час доби – більше шансів побачити всі вади і достоїнства дерева.

- Купуйте дерево не раніше, ніж за тиждень до Нового року – це гарантія того, що лісова красуня простоїть до кінця свят. Як бачите, обрати хорошу живу ялинку для дому досить просто.

Як обрати штучну ялинку

Фото: karlkid.com

Штучні ялинки також не менш популярні, ніж живі. У них навіть є ряд переваг: їх можна використовувати протягом кількох років, відсутність голок на підлозі і в килимах і, звичайно, внесок у збереження лісів. А відсутність хвойного аромату можна компенсувати за рахунок спеціальних аерозолів.

Обираючи штучну ялинку для дому, необхідно знати деякі особливості:

- Наявність сертифікату, який підтверджує відсутність токсичних речовин у матеріалі ялинки і її стійкість до вогню.

- Зверніть увагу на те, з якого матеріалу зроблена ялинка. Найбільш довговічний – ПВХ, якщо хвоя зроблена з паперу, обробленого спеціальним просоченням, то її термін використання – від 2 до 3 років.

- Конструкція ялинки є важливим фактором. Найбільш зручними вважаються ті, які розкладаються як парасолька. Їхня ціна набагато перевищує вартість тих ялинок, які треба збирати в ціле дерево по гілці.

- Міцність хвої та гілок. М'яка хвоя при проведенні по ній проти напрямку голок має відразу повертатися у вихідне положення. Жорстка хвоя повинна бути міцною і при смиканні не обсипатися.

- Підставка ялинки буває металевою та пластмасовою. Перший варіант робить дерево більш практичним у плані стійкості.При виборі штучної ялинки необхідно звернути увагу на її ціну і виробника. Як правило, висока вартість обумовлена використанням якісних матеріалів, низька – навпаки. Залежно від розміру ціни коливаються від 100 до 1000 грн і більше.

Ці нехитрі поради, можливо, допоможуть вам з вибором ялинки. Усе залежить від смаку і розміру вашого гаманця. Ми сподіваємося, що ваш вибір буде вдалим і довгоочікуване свято принесе радість, веселощі і відмінний настрій.

Коментарі

Вгору