Кримський біженець розкаже черкасцям, як воно – “снідати з ворогом”

30 квітня 2014, 17:20

30 травня кримський режисер-біженець Антон Романов поставить на сцені Черкаського драматичного театру актуалізовану до суспільно-політичної ситуації в Україні виставу "Сніданок із ворогом".

Черкасці матимуть змогу стати свідками режисерського дебюту в Черкасах біженця з Криму, який покинув рідний Сімферополь через окупацію півострову і оселився у нашому місті.

- Антон прожив драматичний період свого життя й творчості. Відтинок часу з “Театром на Москальці”, у якому працював Антон Романов, на превеликий жаль, закінчився. Цей театр виконував дуже важливу функцію в українському театральному просторі, адже мав одну з найяскравіших експериментальних сцен в Криму. Останні вистави цього театру, щоправда, вже з іншою назвою, у постановці Антона супроводжувалися провокаціями з одного боку, з іншого – стоїцизмом глядачів, які з приходом у цей театр демонстрували свою українськість і підтримку українського Криму, – зазначає художній керівник черкаського театру Сергій Проскурня.

Антон Романов наразі працює в черкаському театрі за контрактом. Його режисерський дебют на сцені черкаського театру відбудеться відразу після закінчення фестивалю "Сцена людства".

- Це буде вистава за абсурдистською комедією Фернандо Аррабаля “Пікнік”. У версії Романова й нашого театру вистава буде називатися “Сніданок з ворогом”. І вже ця назва символізує актуальність цієї теми, - наголошує Проскурня.

За словами Антона, Фернандо Аррабаль – один із засновників театру абсурду разом із Беккетом і Іонеско.

- “Пікнік” – перша п’єса Аррабаля, яка була написана під враженням громадянської війни в Іспанії. Але це комедія. Як говорив сам Аррабаль – наївна п'єа, наївна комедія. Ми трохи її переробили.  Будемо сподіватися, що вистава буде актуальною і у ній простежуватиметься гострий гумор, – каже Романов.

Поділитись

Коментарі

Вгору