Краєзнавчий музей запрошує на виставку жіночих головних уборів XIX століття

09 лютого 2018, 15:56

Фотовиставка головних уборів Середньої Наддніпрянщини ХІХ – поч. ХХ століття відкрилась 8 лютого в Черкаському обласному краєзнавчому музеї, - розповідає Нова доба.

Виставка є результатом співпраці обласного осередку Спілки народних майстрів України та працівників краєзнавчого музею. Окрім фото, тут можна побачити автентичні жіночі, чоловічі, дитячі та весільні головні убори, які зберігались у музейному фонді.

Авторами фото є члени Спілки майстрів Анна Криворотова та Катерина Друзь. Майстрині працювали над проектом 9 місяців.

- Дуже чудово, коли починаєш досліджувати якусь тему і тобі йдуть на зустріч. А потім радієш від задоволених твоєю роботою глядачів, тому ця робота виявилася для мене дуже захопливою, − каже пані Анна.

- Я хоч і історик за фахом, але відкрив для себе багато чого нового, оскільки стереотипно вважається, що хустка могла зав’язуватися у жінки на голові буквально декількома способами. Але історична дійсність говорить про інше і кожен із способів, висвітлених на фото, підкреслює індивідуальність жінки, її становище у суспільстві, робить особливою, − коментує історик Антон Ведула.

Нагадаємо, що ця виставка в Черкасах уже презентувалась – вперше жителі міста мали змогу відвідати її у вересні минулого року в Галереї народного мистецтва

Коментарі

Вгору