Корпорація “Богдан” може звернутися до Європейського суду з прав людини

17 лютого 2014, 15:01

Автомобільна корпорація "Богдан", що оцінює як протиправні та безпідставні дії українських контролюючих та фіскальних органів до компаній, які до неї входять, заявляє про намір звернутися до Європейського суду з прав людини в Страсбурзі у разі неможливості доведення правоти в національних судах.

Про це повідомляє ІФ "Інтерфакс-Україна".

Згідно з повідомленням компанії в понеділок, "Богдан " вважає неприпустимим наявність ситуацій, коли в рамках ведення у цей час судових тяганин, доводи, документи та клопотання представників підприємства "без обгрунтувань не приймаються до уваги, виключаючи можливості довести правоту компанії".

"При цьому суд може вимагати надання документів , існування яких чинним законодавством не передбачено" , - зазначають у корпорації .

Як повідомлялося , минулого тижня корпорація "Богдан" звернулася до перших осіб держави із закликом негайно припинити протиправні дії контролюючих та фіскальних органів.

"На знак протесту проти дій податківців і "кишенькових" судів "Богдан" призупинив фінансово-господарську діяльність із можливою подальшою ліквідацією дев'яти підприємств у регіонах України ", - нагадує корпорація.

У свою чергу, Міністерство доходів і зборів України заперечує звинувачення в тиску на сервісно-збутову мережу "Богдан- Авто", відзначаючи, що підприємства були включені в плановий графік перевірок, в ході яких було виявлено порушення податкового законодавства.

Відносно компаній корпорації наразі ведуться судові процеси.

У свою чергу , Всеукраїнська асоціація автомобільних імпортерів і дилерів ( ВААІД ) вимагає від уряду вжити невідкладних заходів щодо стабілізації ситуації на автомобільному ринку України з урахуванням зменшення обсягів ринку , нестабільної ситуації на валютному ринку , високих податків на імпорт авто , що " призводить до загрози нормальному функціонуванню операторів " .

"Заяви одного з найбільших операторів ринку про тиск з боку держорганів також дестабілізують ситуацію і не йдуть на користь інвестиційному клімату в сфері продажів і обслуговування автомобілів. Ситуація навколо "Богдана" ускладнює переговори і імпортерів зі світовими автовиробниками, для яких це є чітким сигналом про несприятливі умови і нестабільність в регіоні ", - цитується в повідомленні генерального директора ВААІД Олега Назаренка.

Нагадаємо, нещодавно "Богдан" призупинив роботу сервісно-збутової мережі у Черкасах.

Корпорація "Богдан" створена в лютому 2005 року з метою реалізації масштабних інвестпроектів, спрямованих на створення в Україні потужностей з виробництва транспортних засобів усіх типів. Корпорація єдина в Україні в рамках виконання інвестиційної програми побудувала автомобільні заводи в Черкасах потужністю 120-150 тис. легкових автомобілів і Луцьку потужністю 6 тис. автобусів і тролейбусів на рік.

Після 2009 року єдиним кінцевим бенефіціаром структур корпорації є її президент Олег Свинарчук.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору