Черкащина відзначила 70-ту річницю перемоги в Корсунь-Шевченківській битві

17 лютого 2014, 14:41

 

«Другий Сталінград на Дніпрі» – саме під такою назвою увійшла у всесвітню історію Корсунь-Шевченківська битва, яка стала грандіозною віхою боротьби за визволення України від фашистських загарбників і створила умови для остаточного розгрому гітлерівської армії.

89-річний Іван Крамаренко – один із 64-ох безпосередніх живих учасників тієї знаменної битви, які нині проживають у області. Тоді 17-річний молодший лейтенант був командиром мінометного взводу 645 стрілецького полку 202 стрілецької дивізії 27 армії.

Іван Юхимович досі детально пам’ятає кожен із фрагментів тієї битви. Хоч і з болем у серці, та все ж він ділиться своїми спогадами про Корсунь-Шевченківську операцію із молодшим поколінням. Адже живі свідки тих подій, як ніхто інший, зможуть донести історичну правду про Велику Вітчизняну війну.

– Наша участь у Корсунській операції розпочалася в січні із займання оборони в селі Медвин, яке розташоване за 40 кілометрів на захід від Корсунь-Шевченківського, – згадує він. – Уже в лютому слідом за танкістами ми вийшли до села Хильки, де була оточена частина німців. Ми отримали наказ – перерізати дорогу на село Селище для того, щоб не пропустити німців на Лисянку. Декілька разів пропонували німцям здатися, але вони так легко цього робити не збиралися...

Корсунь-Шевченківська битва стала однією із визначальних операцій на оточення і знищення великого угрупування ворога в роки Другої світової війни.

 

Віддати ветеранам війни данину шани та відзначити разом з героями 70-річчя Корсунь-Шевченківської битви, на Корсунщину завітало керівництво області на чолі з головою облдержадміністрації Сергієм Тулубом.

У стінах музею історії Корсунь-Шевченківської битви відбулася зустріч очільника області з учасниками бойових дій, у якій взяли участь кращі представники вищих навчальних закладів Черкащини.

У своєму вітальному слові під час урочистої частини заходу Сергій Тулуб подякував кожному з них за проявлені мужність і відвагу, за їх бойовий подвиг, самопожертву заради спільної справи – майбутнього України.

«Ви зробили велику і святу справу – врятували світ від фашизму. Дякую кожному з вас! І від усіх, хто завдячує Вам своїм життям і мирним небом, низько вклоняюсь Вам! Ми завжди будемо пишатися Вашими здобутками. І наш обов’язок – охопити всіх ветеранів війни щоденною турботою й увагою», - сказав Сергій Тулуб.

Загалом, у Черкаській області нині проживає більше 54-ох тисяч ветеранів війни та членів сімей загиблих

«Допомога учасникам бойових дій – це повернення нашого боргу за їхній вічний подвиг, – наголосив Сергій Борисович.

 

На виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича з 1 січня поточного року для ветеранів підвищено розмір пенсій та соціальних виплат, збільшено розмір щорічної разової грошової допомоги до Дня Перемоги, понад 6 тисяч ветеранів забезпечено санаторно-курортним лікуванням.

За словами голови ОДА, на виконання комплексної програми «Турбота», яка спрямована на реалізацію потреб ветеранів війни, у 2013-ому році витрачено понад 30 мільйонів гривень.

З вітальним словом від Президента України виступив Радник глави держави Юрій Богуцький.

«Нині соціальні ініціативи гарантують ветеранам необхідну турботу й захист. Сьогодні усі ветерани області отримують передбачену законодавством фінансову допомогу, пільги на відповідні послуги й медичне обслуговування, і ця позитивна тенденція має зберігатися і надалі. Ми пам’ятаємо про велич вашого подвигу, про нездоланну стійкість та волю до перемоги. Безмежною і глибокою є наша вдячність усім, хто ціною власного життя зробив вагомий внесок у спільну справу», – сказав Юрій Петрович.

24 ветерани Великої Вітчизняної війни було нагороджено керівництвом області Почесною грамотою обласної державної адміністрації; 16 учасників бойових дій – Почесними відзнаками «За заслуги перед Черкащиною».

Усі присутні ветерани отримали у подарунок сувеніри та цінні подарунки.

На зустріч з ветеранами був запрошений бургомістр Матіас Нерміх із Німеччини, що виступив із пропозицією порозуміння двох народів – українського і німецького: «Для мене бути тут зараз – це хвилююча мить. Я приїхав передати від жителів міста Гіфорн, привітання Вам, дорогі ветерани. Через зустрічі та діалог у нас є шанс подолати минуле задля іншого – світлого майбутнього».

Потому молодь Корсунщини дала клятву у присутності ветеранів служити Батьківщині вірою та правдою, бути гідними своїх батьків і дідів – героїв Великої Вітчизняної війни.

Опісля завершення урочистих зборів відбувся святковий концерт.

Справжньою мистецькою окрасою заходу став виступ Національного президентського оркестру України. У виконанні учасників концерту прозвучали пісні років війни.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору