Комітет Ради підготував остаточну версію законопроєкту про мобілізацію

10 квітня 2024, 10:20

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки завершив підготовку остаточної версії законопроєкту про мобілізацію для другого читання. Остаточну редакцію законопроекту про мобілізацію, що виноситься в залу, опублікував голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, пише Судово-юридична газета.

Законопроєкт містить такі ключові положення:

  • Право на демобілізацію для осіб з інвалідністю залишається незмінним.
  • Можливість демобілізації для тих, хто був у полоні.
  • Обмежено придатні особи мають право на переогляд протягом 12 місяців.
  • Військовослужбовці, які укладають перший контракт, отримують компенсацію 50% від першого внеску за кредитом.
  • Поновлений медичний огляд для визначення придатності до служби для тих, хто отримав інвалідність після 24 лютого 2022 року, крім військовослужбовців.
  • Місячні виплати у розмірі 70 тисяч гривень тим, хто бере участь у бойових діях.

Також у законопроекті є обмеження для тих, хто уникає військової служби:

  • Чоловіки віком від 18 до 60 років без військово-облікових документів не матимуть доступу до консульських послуг.
  • Обмеження на керування транспортними засобами для чоловіків відповідного віку за вимогою Територіальних центрів кваліфікаційної комісії.

Водночас із мобілізаційного законопроєкту №10449, який готується до другого читання, прибрали норму про демобілізацію. Раніше планувалося встановити граничний термін – 36 місяців служби до демобілізації. Це підтвердив народний депутат, член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки Олександр Федієнко.

Виключення питання демобілізації ініціював головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. Зокрема, у листі до міністра оборони Рустема Умєрова наголошується на необхідності невідкладного внесення законодавчих змін щодо вдосконалення питань проходження військової служби та мобілізації.

Також, згідно з законопроектом 10449,  у чоловіків віком від 18 до 60 років на кордоні перевірятимуть військовий квиток. Кожний чоловік, незалежно від його придатності до служби або наявності відстрочок, повинен мати при собі військовий квиток. Він зобов’язаний пред’являти його на вимогу поліцейських, співробітників територіальних військових комісаріатів і прикордонників як на пунктах пропуску, так і в прикордонній смузі.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору