“Кіборг”, з яким сьогодні прощалися у Черкасах, сам визвався їхати в донецький аеропорт

06 грудня 2014, 13:21
img_0975

Фото Про все

Соборна площа Черкас перетворилася на місце суму та сліз - сьогодні, 6 грудня, тут прощалися із 23-річним "кіборгом" Андрієм Терещенком. Щоб провести юного героя в останню путь на площу прийшли сотні черащан.

Багато хто знав Андрія особисто, були й ті, хто з ним взагалі не був знайомий. Але попри це він для всіх Герой.  Та найбільше він герой для рідних. На похорони сина із Росії приїхала його мама.

- Він дуже любив свою маму, - розповідають про Андрія його товариші.

IMG_0988

Фото Про все

А двоюрідний брат Андрія Славік запам'ятає його, як веселого та доброго хлопця.  В'ячеслав не може стояти біля гробу з братом, увесь час відходить в бік. Каже, що дуже важко від такої втрати, хоча намагається не падати духом та підтримувати інших.

- Ми з ним двоюрідні брати, але для мене він був як рідний, - крізь сльози говорить Славік - Він завжди всім допомагав й дуже любив Україну. Тому сам визвався їхати на Схід. Його неможливо було відмовити. Спочатку був в учебці в Житомирі. Потім їх переправили в Артемівськ, а звідти - в Піски. В Донецький аеропорт Андрій взагалі не повинен був їхати, адже він водій БТР.

Але коли командир звернувся до всіх із запитанням: "Хто піде в аеропорт?" то Андрій був серед тих, хто відразу відгукнувся.

z_3dcd348e

Фото Андрія із соціальної мережі

- Він сказав: "Я піду!", - переповідає брат. -  Та його не пустили, бо він був потрібен на іншому завданні. Але наступного разу не було кому йти й Андрій визвався знову. Коли йому сказали, що його таки відравляють в аеропорт, то він плкавав від щастя.

В аеропоту черкащанин пробув 4 дні. На п'ятий день  була одна з найсильніших атак.

- Андрій разом з іншими хлопцями відтискав сепаратистів. Вийшли за територію аеропорту і на них зі сторони напав російський спецназ, - плачучи, розповідає хлопець про брата-кіборга. - Андрій хотів піти у військове училище, завести сім'ю.

Поховають черкаського Героя на четвертому кладовищі поряд із бабусею та меншим братом.

Поділитись

Коментарі

Вгору