Хто й навіщо захищає російський бізнес у Золотоніському районі? – Віктор Борисов

21 березня 2023, 13:56

Три доби інформаційний простір Черкащини «палає» від новин про спробу «рейдерського захоплення бюджетоутворюючого підприємства» ТОВ «Красногірський олійний завод». Підприємство розташоване в селі Антипівка Золотоніського району.

Чим лякають жителів області?

Інтернет-видання, політики та офіційні особи вдалися до колективної творчості у дусі казок Шахерезади, розбавляючи оповідки негативно забарвленим словом «рейдерство». Отже, черкащани встигли зрозуміти, що:

1) 17 березня близько 11.00 на територію Красногірського олійного заводу увірвалися «озброєні люди». «Нападники» заявили працівникам підприємства, що представляють інтереси нового власника. Про те, що у підприємства змінився власник – працівники ніби довідалися саме від невідомих «озброєних людей»;

2) невідомі люди взяли під контроль адмінбудівлю підприємства, почали вилучати сервери з комп’ютерів. У працівників відібрали мобільні телефони. У результаті «постраждалі» викликали Нацполіцію;

3) «На Черкащині не місце беззаконню. Це моя принципова позиція! – заявив 20 березня на прес-конференції голова Черкаської ОВА Ігор Табурець, коментуючи конфлікт на Красногірському олійному заводі. - Правоохоронці з’ясують об’єктивну ситуацію, а бізнес продовжить безпечно працювати на Черкащині».

4) Вячеслав Гурін, начальник ГУ Нацполіції в Черкаській області, під час вчорашньої прес-конференції в ОВА озвучив значно зваженішу інформацію. Цитуємо за офіційним повідомленням на сайті Черкаської ОВА: «У п’ятницю, 17 березня, о 12:23 на спецлінію 102 надійшло повідомлення від заступника керівника агропідприємства про те, що в селі Антипівка Золотоніського району невідомі в кількості 15 осіб зачинили працівників підприємства в адміністративній будівлі та зупинили його роботу. Вимагали встановлення нового керівника. Особи начебто озброєні автоматами.

Виїздом на місце встановлено, що осіб було не 15, а 12. Вони не мали при собі зброї. Був проведений поверхневий огляд. Також оглянуті автомобілі, на яких прибули зазначені особи. Зброї виявлено не було. Також не зафіксовано порушень громадського порядку. Особи, які прибули, пред’явили документи про те, що призначений інший керівник підприємства і про те, що змінився власник підприємства.

У спілкуванні із представниками підприємства встановлено, що вони заперечують, що будь-хто змінював керівника. Зборів акціонерів щодо зміни власника не відбувалося".

У зв’язку з цим, зареєстроване кримінальне провадження за фактом підроблення документів.

ТОВ «Красногірський олійний завод»

Що відбулося насправді?

12 «озброєних рейдерів» існували в уяві лише кількох емоційно вразливих осіб і …громадянина Російської Федерації, бізнесмена Віктора Полозова. Колишнього депутата Черкаської облради. Його дружина, Ольга Полозова, донедавна була директором «Красногірського олійного заводу».

Фактичним власником підприємства, що володів 70,8 % статутного капіталу ТОВ «Красногірський олійний завод», був Олександр Сергійович Буднюк. Громадянин України, що в цій історії необхідно окремо вказувати.

16 березня Олександр Буднюк офіційно продав свою частку статутного капіталу підприємства громадянину України Дмитру Володимировичу Данілову. Ветерану російсько-української війни, що воював з окупантами з 2014 року.

16.03.2023 Буднюк та Данілов склали нотаріально завірений акт прийому-передачі 70,8 % статутного капіталу Красногірського олійного заводу.
Ніякого невдоволення або обурення діями нового власника підприємства Дмитра Данілова колишній власник Олександр Буднюк не висловлює. Його все влаштовує.

Хто каламутить воду?

Не секрет ні для керівництва Черкаської області, ні для прокуратури, ні для Нацполіції, що фактичний контроль за роботою Красногірського олійного заводу мав росіянин Віктор Полозов. Як вже згадувалося раніше, його дружина донедавна була директором підприємства.

За неперевіреною інформацією, відносно Віктора Полозова Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за сепаратизм. У тому, що Віктор Полозов має громадянство РФ, кожен охочий може переконатися з відкритих джерел.

Наприклад, з «Единого государственного реестра юридических лиц РФ». Вбивши в дану систему «Виктор Александрович Полозов» (це було зроблено 16.03.2023 року), ми бачимо, що він є засновником «ООО «Управляющая компания Алвиго». Підприємство зареєстровано в Москві, провулок Дєнєжний, б. 7, кв.2.

Віктор Полозов у статутних даних «Алвиго» зазначений як громадянин Російської Федерації. Індивідуальний податковий номер громадянина РФ Віктора Полозова 711611556293.

Віктор Полозов

До речі, в 2020 році Національне агентство із питань запобігання корупції виявило ознаки кримінального правопорушення у декларації за 2020 рік у депутата Черкаської обласної ради сьомого скликання Віктора Полозова.

Зокрема, депутат не вказав, що володіє корпоративними правами в російській компанії ТОВ «Керуюча компанія «Алвіго» у розмірі 1 млн 273 тис. рублів, що в еквіваленті становить 481 тис. грн за офіційним курсом Нацбанку України на 31 грудня 2020 року. Окрім цього, Полозов приховав, що є керівником цієї компанії – вважали у НАЗК.

Все це дуже легко встановити навіть по відкритим джерелам, вміючи користуватися пошуковою системою Google.

Висновок

Громадянин РФ Віктор Полозов, який до 16 березня 2023 року фактично контролював фінансово-економічну діяльність Красногірського олійного заводу, який багато років, позичивши в Сірка очі, дурив, що він не має громадянства Росії, - втратив вплив на підприємство.

У відповідності до чинного законодавства України, новим власником є Дмитро Данілов, який має на руках повний пакет документів, що підтверджують його повноваження. Це елементарно перевіряється, і саме тому керівництво Нацполіції в Черкаській області вже вчора на прес-конференції в ОВА фактично дезавуювали істерику представників російського бізнесмена про «рейдерів».

Маючи неформальні багаторічні зв’язки з місцевою номенклатурою, керівництвом правоохоронних органів Золотоніського району представники Полозова вдалися до хайпу в інформаційному просторі, щоб мати час для того, щоб «підчистити хвости» на підприємстві.

У березні 2022 року Володимир Зеленський емоційно закликав громадян РФ виїжджати з країни, щоби не віддавати свої податки на війну з Україною.

На цьому тлі не лишнім буде написати, що російські структури Полозова - ООО «УК «Алвиго», ООО «НИАП», ОАО «ГиАП» -за період 2018-2021 років сплатили податків та зборів у бюджет країни-агресора на суму 9 484 086 доларів США (дані взяті з відкритих джерел).

Офіційних даних за 2022 рік знайти не вдалося. Але в те, що Полозов не прислухався до побажань президента Зеленського, сумнівів немає…

Питання чому в Черкаській області окремі політики, чиновники і правоохоронці на 10 році російсько-української війни захищають російський бізнес – залишається відкритим…

Віктор Борисов, черкаський журналіст, Провінція

Коментарі

Дмитро :

А чому тоді ці товариші-хороші, які типу боряться із російським бізнесом на Золотоніщині, використали схему із “липовою” довіреністю, нібито, виданою від засновника ТОВ “КРОЗ” – естонської фірми “Красногірське ой” , яка оформлена нотаріусом Гнідко О.Б. (останній наразі у розшуку МВС)? І Буднюк в цій історії виступає лише як “транзитний” набувач, який володів корпоративними правами ТОВ “КРОЗ” декілька днів, і через якого прокручувалася схема виведення корпоративних прав естонської фірми (а не Полозова Віктора). Тобто, за логікою пана журналіста, “поганий” бізнес можна віджимати безкоштовно за продуманими схемами, через перереєстрацію підприємства за фіктивними довіреностями?????

STINGER :

…шоновний ви так впевнено “фактуєте” мабуть більше як то кажутуть “в темі” то надайте єкспертні висновки що до документів будь ласка. Хоча я готовий забітіся з вамі на будь що, ви не маєте фактів, лише москальські наративи… більш того якось дуже чітко і правільно назви виписуєте. Як там, російськи грощі крровью не воняють?

Василий :

Тому що стаття заказна. При чому тут громадянин росii та пiдробка документiв. Завтра завдяки таким журналюгам можливо настроiти громаду проти кожного мешканця.
Тим бiльш що реальний власник не чоловiк а жiнка. А не якийсь там псевдоатошнiк . Так що не вiрю. Це рейдерство. Крапка.

Андрій :

Мені просто в голову не вміщається, як крендель з паспортом рф може попасти в депутати України? Може і в держдурі ерефії є наші?

STINGER :

…так, в мене теж питання чому для боротьби з ФСБ -шним лайном потрібні якісь там юридичні важелі?!!! Чому те падло, полозов, що фінансує своїми податками орків на болотах та виробляє хімічні компоненти для москальських ракет ще досі не за гратами в Україні?!!! МОСКАЛЬСЬКЕ ЛАЙНО на другому році війни проти України щось там “заперечує”!!!??? Серьозно?!!! Агов, люди! це дійсно в Україні?!!! Ветеран війни з орками судитиметься в Україні? З агентом ФСБ, інтереси якого захищає керівництво області, прокуратура, та поліція??!!!! Це точно Черкащина ?

AntiStinger :

Шановний, власницею підприємства є естонська фірма, власником якої є громадянка України Полозова О.І.

Якщо Ви думаєте, що можна отак просто віджати бізнес на патріотичних гаслах, то Ви дуже помиляєтесь.

Нікому не дозволено чинити свавілля, навіть ветеранам АТО.

Вгору