“Ходили в клуб у спідницях і “стріляли” сигари в людей із інвалідністю та дітей”: черкащанин про те, як потрапив на концерт “Бумбоксу”

21 квітня 2020, 22:37

Андрій Фріл, музикант і екс-вокаліст гурту "На відміну від" опублікував пост на своїй сторінці у "Фейсбук" про те, як зі своїм товаришем потрапив на перший концерт гурту "Бумбокс".

"Сьогодні альбому «Меломанія» виповнилося 13 років. Наша тусовка почала слухати його за рік до офіційного виходу — Беляєв домовився з Согомоновим, той дав Чеху СD-диск із 11 треками — і почалося.
Ми слухали цей альбом завжди, знали напам'ять усе до дрібних деталей, переписували його усім охочим і навіть носили ці пісні на черкаське радіо, домовляючись про ротацію", - пише Андрій Фріл.

Заради цього влаштувався розклеювальником оголошень із текстом "купим дорого янтарь, иконы, кинжалы"

- Хливнюк тоді разом із "Акустік Свінг Бенд" по п'ятницям співав джаз у легендарному Бабуїні. Я ще жив у Черкасах і, щоб мати змогу інколи приїздити в Київ до Чеха та слухати Андрюху, навіть влаштувався на роботу розклейщиком афіш та об'яв про "купим дорого янтарь, иконы, кинжалы", - пише Андрій Фріл.

Під час чергового разу, коли екссоліст "На відміну від" приїхав у Київ і в місцевому клубі слухав виступ Андрій Хливнюка, той запросив його на свій перший концерт.

- Якось я приїхав до Чеха у Київ. Ми сидимо у Бабуїні й п'ємо найдешеше пиво, і після виступу підходимо до Хливнюка: мовляв, земляк, привіт! А Хливнюк нам: ви ж бумбоксівські? Ну то приходьте через тиждень, у нас буде перший концерт, тут, у Бабуїні!

Фото Андрія Фріла

Про запрошення та безкоштовний вхід черкасець не думав - тому пішов купувати квитки в касу.

- Ми йдемо до каси і я розумію, що грошей у мене — рівно, копійка в копійку, на квиток на "Бумбокс" та на маршрутку в Черкаси, а треба ж іще якось прожити тиждень. І ми з Чехом починаємо челлендж — не витратити за тиждень жодної копійки, щоб потрапити на перший концерт гурту, - розповідає Фріл.

"Найбільше ми витрачали на цигарки, тому вирішили весь тиждень їх стріляти"

- Чех запропонував такий розподіл: я "стріляю у мужиків", а він — у жінок, дітей та людей із інвалідністю. Уявіть: Чех підходить до якоїсь фіфи в шубі, і, закинувши через плече шарф, каже: «М-м-м-мадам, не пригостите цигаркою втомленого генія?», - згадує Андрій.

За словами музиканта, на "Фучіка", де раніше жив Артем Чех, хлопцям переважно давали дешеві сигарети, а на Хрещатику майже всі - дорогі та елітні.

Світлина від Андрія Фрола.
Фото Андрія Фріла у 2007-му році

- Ми ходили пішки, пробували роздавати флаєра біля метро, навіть намагалися зловити хворого голуба, аби потім його комусь продати, але люди різко нас засудили: "не чіпайте його, чи ви не бачите, що він хворий!".

"У клуб ми надягали спідниці та стіли"

- У нас для походів у Бабуїн був спецодяг: ми ходили туди в спідницях і однакових помаранчево-чорних стілах. Називали їх кілтами, і, в принципі, вони були кольору стандартного шотландського кілта (клан «Чортополох»), але це все одно були спідниці, - згадує Андрій Фріл.

Артем Чех на зауваження образився і відповів, що якби б його тут убивали, то навряд чи хтось із натовпу заступився за нього та сказав "не чіпайте, він же хворий!".

За тиждень хлопці не витратили ані копійки, "виклавши" усі кошти на перший концерт "Бумбоксу".

- Прийшли, сіли під сценою і відспівали усе від першого до останнього треку. Согомонов після концерту тис нам руки і казав: "ну, брати, ви дали! Ну, ви дали!".

Зараз Артем Чех в одному зі своїх стілів виростив лимон, попередньо обрізавши взуття. Андрієве ж і досі ціле.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору