Черкаським безробітним підняли мінімальний розмір виплат – кошти доплатять

21 квітня 2020, 21:54

Розмір виплат для осіб, які отримують мінімальну допомогу по безробіттю, на період карантину підвищено з 650 грн до 1000, - про це повідомляє пресслужба Черкаської ОДА.

Збільшення передбачено постановою правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України, яка набула чинності 18-го квітня 2020 року.

Постанова діє з початку оголошення каранних обмежень, тобто з 12-го березня, та діятиме протягом 30 календарних днів після закінчення карантину.

Кому доплатять?

Згідно з постановою, доплату в розмірі 350 гривен нарахують безробітним, які протягом 12 місяців, що передували реєстрації в службі зайнятості, мають страховий стаж менше 6 місяців або звільнені з останнього місця роботи з негативних причин (наприклад, за прогул).

Доплатять також молоді, хто закінчив або припинив навчання в середньому та вищому навчальному закладі, звільнився зі строкової військової служби та потребує сприяння в працевлаштуванні на перше робоче місце.

Ще одна категорія, кому доплатять - внутрішньо переміщені особи, які документально не можуть підтвердити періоди своєї зайнятості.

Усім безробітним, які стали на облік у період карантину й отримують допомогу в мінімальному розмірі (650 грн.), допомога буде автоматично перерахована з першого дня реєстрації у службі зайнятості. У період карантину реєстрація безробітних здійснюється з першого дня подання заяви до центрів зайнятості.
Виплата допомоги по безробіттю призначається з першого дня реєстрації.

Коментарі

Вгору