Керівників черкаських підприємств, які саботують призов, буде заслухано на Раді оборони області, – Курбет

28 вересня 2016, 16:16
Фото: Про все

Фото: Про все

До адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення правил військового обліку та призову в Черкаській області притягнуто понад 100 осіб.

Про це на прес-конференції повідомив начальник Черкаського обласного військового комісаріату Євгеній Курбет.

- Серед порушників є голови сільських рад, керівники підприємств, призовники. У відповідності до законодавства адміністративні стягнення на цих людей накладає військкомат. Проте, через суди частина накладених стягнень скасовується, - розповів офіцер.

За його словами, крім адміністративної, було притягнуто до кримінальної відповідальності п’ятеро осіб. Це призовники, які не з’явились за викликом до військкомату. Проте, замість передбачених трьох років ув’язнення, їм було призначене умовне покарання.

Станом на сьогоднішній день у Черкаській області перебуває понад 12 000 осіб, що ухиляються від призову. Найбільша кількість порушників зафіксована у Черкасах, Смілі та Умані.

- Найбільшими порушниками правил військового обліку є великі мережі супермаркетів, АЗС та банків. Спостерігаються кумедні випадки: коли робоча група на чолі із заступником обласного військового комісара прибуває до таких підприємств, то їх робота повністю паралізується. Працівники цих організацій в терміновому порядку виявляються на лікарняному, у відпустках, прогулах, взагалі не з’являються на робочих місцях, - розповів Євген Курбет про особливості призовної роботи.

Для боротьби з таким ігноруванням законодавства прийнято рішення про заслуховування пояснень від найбільш злісних порушників на Раді оборони області.

Поділитись

Коментарі

Вгору