Казкар з Умані став одним із символів громадської підтримки “Мовного закону”

27 квітня 2019, 21:54

Казкар, телеведучий, актор і сценарист з Умані на Черкащині Сашко Лірник (справжнє ім’я Олександр Власюк) став одним із своєрідних символів велелюдної громадської підтримки діям парламентарів і вчорашніх подій біля Верховної Ради в Києві, де приймали «Мовний закон». Про це повідомляє видання “Козацький край”.

Завдяки впізнаваності, колоритній зовнішності і емоційній поведінці під час затвердження знакового для патріотів України Закону, Сашко Лірник потрапив у новинні сюжети кількох провідних ЗМІ. Зокрема, його помічено і в авторській програмі відомого телеведучого та блогера Андрія Полтави (Андрія Карпова). Хоча у цьому випадку є ще й додаткове пояснення: двоє творчих і «затято-українських» патріотів давно дружать і роблять все для перемог України на інформаційних фронтах…

“Бог є. І Він любить Україну. Він тримає її на долоньках як замерзлого горобчика, і ,час від часу, хукає на неї щоб зігріти. От саме зараз Бог зігрів своїм диханням нашу батостраждальну скоцюрблену і розшарпану Неню… Вітаю українців! Справа мого життя звершена! Закон про українську мову ухвалено!” – емоційно написав Лірник на своїй сторінці у “Фейсбуці”.

Нагадаємо, 25 квітня Верховна Рада ухвалила закон про українську мову.

Рішення підтримали 278 народних депутатів. Після голосування парламентарі стоячи заспівали гімн України.

Законопроект "Про забезпечення функціонування української мови як державної" звучить як фіксація конституційної норми, регулює її обов’язкове вживання в державницьких і різних гуманітарних галузях і має, на думку законотворців, об’єднати країну.

Документ визначає, що єдиною державною мовою є українська. Публічне приниження мови прирівнюватимуть до наруги над державними символами і будуть карати за законом – позбавлення волі до трьох років.

Коментарі

Вгору