Верховна Рада ухвалила закон про українську мову

25 квітня 2019, 11:13

Верховна Рада ухвалила закон про українську мову

Парламент України щойно ухвалив законопроект про українську мову. Рішення підтримали 278 народних депутатів. Після голосування парламентарі стоячи заспівали гімн України.

Законопроект "Про забезпечення функціонування української мови як державної" звучить як фіксація конституційної норми, регулює її обов’язкове вживання в державницьких і різних гуманітарних галузях і має, на думку законотворців, об’єднати країну.

Документ визначає, що єдиною державною мовою є українська. Публічне приниження мови прирівнюватимуть до наруги над державними символами і будуть карати за законом – позбавлення волі до трьох років.

Закон передбачає, що кожний громадянин України зобов’язаний володіти державною мовою як мовою свого громадянства. При цьому зазначається, що держава організовує курси української мови для дорослих та забезпечує можливість вільно опанувати державну мову громадянам України, які не мали такої змоги. Цей закон набирає чинності через місяць з дня його опублікування, крім ряду позицій, вступ яких відтерміновується на кілька років.

Відповідно до закону, особа, яка має намір набути громадянство України, зобов’язана засвідчити відповідний рівень володіння державною мовою. При цьому, зокрема, особи, які проходять військову службу у Збройних силах України та нагороджені державною нагородою, і особи, прийняття яких до громадянства України становить державний інтерес для країни, мають право на набуття українського громадянства без засвідчення рівня володіння державною мовою, але зобов’язані опанувати її впродовж одного року з дня набуття громадянства.

Дія цього закону не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів.

Після ухвалення "мовного закону" призначать Уповноваженого з питань української мови і створять Нацкомісію зі стандартів української мови.

Як голосували за закон народні депутати від Черкащини?

Геннадій Бобов (округ №196, група “Відродження”) – не брав участі в голосуванні;

Владислав Голуб (округ №197, позафракційний) – за;

Володимир Зубик (округ №195, група “Відродження”) – відсутній;

Валентин Ничипоренко (округ №199, група “Відродження”) – за;

Олег Петренко (округ №194, позафракційний) – за;

Сергій Рудик (округ №198, Блок Петра Порошенка) – за;

Антон Яценко (округ №200, група “Відродження”) – відсутній.

Нагадаємо, законопроект «Про забезпечення функціонування української мови як державної» у першому читанні Верховна Рада ухвалила у жовтні 2018 року.

28 лютого Верховна Рада дала старт розгляду у другому читанні мовного закону. Загалом до законопроекту до другого читання було подано майже 2100 поправок.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору