Карл Волох: Про скандал з черкаським мером

09 жовтня 2018, 14:39

Карл Волох: Про скандал з черкаським мером

Навіть моя антипараноїдальність іноді дає збої, і я не можу позбутися враження, що інформаційний порядок денний країні диктує деякий російський бек-офіс. Бо ті події, які здатні якось використовувати для дискредитації "влади бариг", роздуваються поза всілякими пропорціями, а інші, навіть найбільш "зрадні", виявляються поза суспільною увагою.

Візьміть хоч історію з черкаським мером. Бондаренко вивіз під приводом святкування дня народження одного з депутатів лояльну собі половину членів міськради до Канева (іншим навіть не повідомили), там оголосив сесію, роздеребанив на ній майна і землі на кілька сот мільйонів - і вирішив, що це йому зійде з рук. Прикол в тому, що перешкоджання діяльності депутата, в тому числі, неповідомлення йому про місце і час проведення сесії, прямо прописано в КК. Звісно, прокуратура за заявою розпочала дослідчу перевірку і минулого тижня оголосила йому підозру.

Думаю, кадри, як це опудало сидить в оформленому на брата Мерсі, а прокурор стоїть поруч і зачитує йому текст підозри, бачили всі. Зрозуміло також, що в будь-якій цивілізованій країні такого чиновника поліція у відповідь на відмову вийти з машини і таке демонстративне нехтування представників закону витягла б назовні, і він брав би участь у процесуальній дії лежачи пикою в землю. Але, звичайно, не в Україні, бо тут це трактується як свавілля і політична розправа. Тим більше, що багато хто вже бачить шефиню пана мера майбутнім президентом України.

До речі, сьогодні йому обирають запобіжний захід. Але навряд чи це приверне громадську увагу за межами самого обласного центру. А якби він був пов'язаний з Порошенком чи Турчиновим-Аваковим - інша справа.

Карл Волох, підприємець, відомий громадський діяч, автор кількох люстраційних та антикорупційних законопроектів

Вгору