Карантин в Україні хочуть продовжити до 1 листопада

25 серпня 2020, 21:15

фото тематичне

Уряд пропонує продовжити дію адаптивного карантину в Україні ще щонайменше до 1 листопада. Пише "Громадське".

Про це на селекторній нараді з президентом 25 серпня повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, передає пресслужба глави держави.

Він наголосив, що тільки за минулу добу в україні виявили понад 1,6 тисячі нових випадків коронавірус, а загалом від початку епідемії на COVID-19 захворіли вже понад 108 тисяч людей. Найбільш постраждалі на сьогодні області — Чернівецька, Івано-Франківська, Харківська й Тернопільська.

Необхідність продовження карантину підтримав і президент Володимир Зеленський. Водночас він наголосив, що карантин має залишатися адаптивним та необтяжливим для підприємців.

«Малий і середній бізнес повинен мати можливість правильно організувати роботу в нових умовах», — каже президент. 

А карантин мав закінчитися?

22 липня уряд ухвалив постанову, якою продовжив адаптивний (місцевий) карантин до кінця літа — 31 серпня. Щоб він діяв далі, його потрібно продовжити.

Окрім цього з 3 серпня в Україні набув чинності поділ країни на чотири зони за рівнем поширення коронавірусу: на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зону. Ось які обмеження діють у кожній із зон (натисніть на зображення, аби побачити більше):

Коли закінчиться пандемія?

За обережними прогнозами ВООЗ — «менш ніж за два роки». Боротьбу з COVID-19 ускладнює глобалізація, тісні контакти між людьми. Але в організації переконують, що нові технології допоможуть завершити пандемію швидше, ніж пандемію «іспанки» (тривала з лютого 1918-го по квітень 1920-го).

Останніми тижнями в Україні фіксують не менш ніж тисячу нових випадків. А 21 серпня зафіксували добовий рекорд за кількістю хворих — 2 328. Тож про спад епідемії поки не йдеться.

Поки у громадських місцях (магазини, громадський транспорт) рекомендують носити захисну маску, не торкатися руками обличчя, дотримуватися дистанції не менше, ніж 1,5 м одне від одного, а також часто мити руки та користуватися антисептиком. Якщо ви відчуваєте ознаки захворювання, зверніться до сімейного лікаря та самоізолюйтеся.

Поділитись

Коментарі

Вгору