Кандидати таки не змогли очистити Черкаси від політичної реклами

24 жовтня 2020, 19:12

Щорічно день перед виборами в Україні - офіційний "день тиші". Цього року з першої хвилини 24-го жовтня будь-яка агітація чи політична реклама у будь-якому вигляді заборонена. Однак "винятків" по місту зібралося багато.

Жителька мікрорайону Митниця Оксана Валентинівна розповідає, що до агітаційних матеріалів передвиборних матеріалів ставиться украй негативно.

- Кожен із цих політиків і кандидатів викидає десятки тисяч на рекламу замість того, щоб чимось допомогти і цим запам'ятатись. Цими обличчями обклеєно пів міста, а сенсу? Люди бачать - плюються. Їй-богу, ні за кого з них не проголосую. Випишу собі у блокнот, кого бачила десь на бумажці. От кого з людей, які будуть у списках, не побачу - за того і проголосую, - розповідає пані Оксана.

Жінка жаліється, що зранку "нарвала" у своєму дворі повний пакет агітаційних матеріалів.

Їх же наклеюють куди дістають. У мене стін під'їзду не видно - все в рекламі. То я зранку вийшла. повідривала ті морди і викинула. Бо кому це треба? Вони ж за це гроші заплатили. Мабуть. ті. які у нас і вкрали, - обурюється Оксана Валентинівна.

Місцеві жителі-автомобілісти, яким упродовж дня довелося бувати ледь не у всіх мікрорайонах Черкас, стверджують: найбільше правопорушень - у центрі міста та на Митниці.

- Ці реклами ж де клеїли більше всього? Правильно - там, де більше всього людей ходить. А це по бульвару Шевченка, біля літака і по всій Митниці. То там і по парканах все обклеєно, і на стовпах "висять" політики, і на деревах.

У мережі "Фейсбук" користувачі зазначають, що й не очікували, що вся реклама повністю зникне з вулиць міста.

- Добре, що хоч поприбирали куби і банери. На дрібні листівки, наклеєні на стіни й паркани, ніхто не звертає уваги, - пише Мар'яна Білучко.

Натомість у поліції подібні порушення Виборчого кодексу фіксують. Хоча наголошують, що в цій справі можуть допомогти небайдужі черкащани.

- Якщо ви помічаєте агітаційні чи рекламні матеріали на вулицях міста - повідомляйте на гарячу лінію "102", - зазначають у пресслужбі Нацполіції Черкаської області.

Станом на 15:00 "дня тиші" правоохоронці Черкащини зафіксували 49 правопорушень на вулицях міста.

Загальна кількість повідомлень про порушення виборчого законодавства з 5-го вересня по 24 жовтня - 355. Усього поліцейські склали 28 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних із порушенням виборчого законодавства.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору