Календар подорожчання: яких цінових змін чекати навесні

09 квітня 2014, 19:45

Графік вступу в силу тих чи інших положень непопулярних реформ, прийнятих парламентом за ініціативою уряду, склала «Комсомольская правда в Украине».

Частина з них вже діє, ще частина буде вводитися згодом. Коли і яких цінових змін слід очікувати українцям у І півріччі з’ясовувало видання:

1 квітня

ПДВ на імпортні ліки 

Замість нульової ставки податку запроваджується ставка податку в розмірі 7 %.

Податок на валюту

Його ставка складе 0,5 %. Однак з урахуванням, що його будуть платити юридичні та фізичні особи при проведенні будь-яких операцій, як готівки, так і безготівкових, це автоматом призведе до подорожчання всієї імпортної продукції на 1 % тільки за рахунок двох обмінів валюти. На стільки ж подорожчають угоди з нерухомістю, адже покупець і продавець за законом повинні здійснювати операцію по безналу в гривні, а тримають заощадження найчастіше у валюті.

Дизпаливо

Ставки акцизу на дизпаливо зрівняли на позначці 98 євро за тонну. Зараз найбільша неякісна солярка обкладається акцизом зі ставкою 46 євро. Ось вона-то і подорожчає на 60 копійок за літр. Тоді як імпортне паливо буде продовжувати залежати лише від курсу долара.

Акцизи на іномарки

За машину з бензиновим двигуном 1,6 літра платили акциз у 256 євро, тепер цей платіж зросте вдвічі. Якщо врахувати, що у нас ПДВ нараховується на вартість товару після розмитнення та сплати податку, то ціна збільшиться мінімум на 256х1,2 = 307 євро.

Найбільше це нововведення позначиться на авто з двигунами великих обсягів. Для машин з двигуном понад 2,2 літра акциз виросте на півтори тисячі євро, а для автомобілів від 3 л - з 3270 до 6540 євро.

Сума безмитного пересилання

Неоподатковуваний імпорт товарів, що переміщуються в міжнародних поштових відправленнях, зменшили з 300 до 150 євро. Тепер якщо сумарна вартість однієї посилки від одного відправника перевищить ліміт, її потрібно буде розмитнювати.

При цьому податком (10 %) і ПДВ (20 %) буде обкладатися лише та частина вартості, на яку перевищено ліміт у 150 євро. Наприклад, при купівлі смартфона за 300 євро податками обкладуть тільки 150 євро. Правда, у нас відбувається подвійне оподаткування - спочатку митний податок, а потім вже ПДВ. Ось і виходить, що тепер покупка обійдеться в 348 євро. Крім того, доведеться сплатити послуги брокера, а це ще 10 євро.

1 травня

Тарифи на газ

Кабмін рекомендує підвищити роздрібні тарифи на газ більш ніж на 50 %.

Для домогосподарств, які споживають до 2 тис. куб. м, ціна підвищиться з 725,4 до 1197 грн./тис. куб. м. Для тих, хто споживає до 6 тис. куб. м - вартість збільшиться з 1098 до 1965 грн./тис. куб. м, і для тих, хто споживає понад 6 тисяч - ціна складе замість 2248-4011 грн. /тис. куб. м.

Пиво

Акцизний податок підвищується на 42,5 %. У роздробі півлітрова пляшка подорожчає на 50 копійок.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору