Із початком виборів на Черкащині закінчилось перемир’я між учорашніми соратниками

09 квітня 2014, 19:08

Ще вчора на Майдані "Батьківщина", "УДАР" і "Свобода" стояли пліч-о-пліч. Однак із початком передвиборної кампанії уже не один за всіх, а кожен сам за себе. Ситуація ускладнюється ще й тим, що у Черкасах одночасно з виборами Президента обиратимуть міського голову та міськраду, інформує Vechirka.net.

– Через кілька днів після призначення головою Черкаської облдержадміністрації Юрія Ткаченка мені зателефонувала народний депутат від "Удару" Ірина Геращенко і сказала, що буде підтримувати мене під час виборів міського голови Черкас. Я перепитав у неї, чи уповноважена вона говорити такі речі від Віталія Кличка. Геращенко сказала мені: "Ви підтримуєте Ткаченка, допомагаєте сформувати команду, а ми підтримуємо вас як кандидата у мери". Ми як порядні люди сформували команду, а тепер у нас з "ударівцями" незрозуміла ситуація, – заявив голова Черкаської обласної організації ВО "Батьківщина" Анатолій Бондаренко.

Голова обласної організації партії "Удар" Віталій Іляшенко зі свого боку запевнив, що "УДАР" Бондаренка не підтримуватиме в жодному разі.

– Ірина Геращенко перебуває у Страсбурзі на Раді Європи, а тому вона не могла телефонувати Анатолієві Бондаренку. "УДАР" узагалі нікого не підтримує на виборах міського голови. Із Петром Порошенком "УДАР" співпрацюватиме тільки у площині президентських виборів, а формат участі його команди в місцевих виборах мені поки що не відомий, – запевняє Віталій Іляшенко. – Щодо участі "УДАРу" у місцевих виборах, то ми вирішили йти окремим списком до міської ради у складі 30 осіб і так само 30 осіб пропонуватимемо по всіх мажоритарних округах.

Очільник обласної "Свободи" Юрій Ботнар, який тепер працює заступником "ударівського" губернатора, повинен буде мудро поєднувати свою чиновницьку роботу із просування на посаду Президента свого патрона Олега Тягнибока.

– Мені не відома партійність Юрія Ткаченка, тому я не знаю, чи він "ударівець". Я не збираюся займатися сумісництвом. Проте, звісно, підтримую Олега Тягнибока та зроблю усе можливе як голова обласної організації ВО "Свобода", щоб лідер нашої партії переміг на виборах на пост Президента України.

Окрім того, за словами Юрія Ботнара, зараз ведуться переговори щодо спільного висунення кандидатів у депутати у мажоритарних округах та узгодженого кандидата на посаду Черкаського міського голови із ВО "Батьківщина". Як запевняє Юрій Ботнар, про конфлікт між Бондаренком та Іляшенком йому нічого не відомо.

Тим часом народний депутат, який останні кілька років був координатором ради об'єднаних опозиційних сил Черкащини, Леонід Даценко побоюється, щоб здорова конкуренція між політичними силами не переросла у війну демократичних сил.

– В усіх лідерів партій ще не минуло запаморочення від перемоги Майдану, – переконаний народний депутат Леонід Даценко. – Зараз немає головного ворога, проти якого б об'єдналися всі політичні сили. На Черкащині в останні дні почався цілий реваншистський рух людей із минулої влади, які хочуть повернути ситуацію на свою користь. Тому наше завдання – зробити все, щоб ми не перейшли межу політичної конкуренції. Цього не можна допустити в умовах, коли Партія регіонів фактично зникла, комуністи особливо ні на що на Черкащині не претендували… Що б не говорили про квоти, у владі зараз рівномірно представлені всі політичні сили. І ми повинні нести за все спільну відповідальність, щоб передвиборна кампанія не переросла у війну між демократичними силами.

Об'єднатися для того, щоб не втратити здобуте під час революції, закликає і вічний революціонер Микола Булатецький. 

– Усі демократичні сили зараз мають об'єднуватися, щоб не втратити того, за що боролися, – зазначив він.

У Партії регіонів поки що не можуть точно відповісти на пи тання, як саме ця політична сила братиме участь у місцевих виборах. Але схоже на те, що якщо колишня опозиція не помириться між собою і не отримає нового спільного ворога, то результатом буде сюжет відомої байки "Лебідь, рак та щука".

– Люди довели свою мужність, громадянську позицію на Майдані, однак брак політичної культури може призвести зараз до протистоянь та нових барикад. Це своєрідний тест для них: хто здатен на перемовини, компроміси, той матиме перспективи подальшого політичного майбутнього, а хто лише розхитує човен, в очах виборців отримує тільки негатив, – зазначає політичний експерт Юрій Сас.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору