Кадровий голод: поліції Черкащини не вистачає 400 співробітників

05 липня 2017, 13:45

Фото: Про все

На сьогодні некомплект підрозділів ГУ НП в Черкаській області складає понад 15 відсотків. З 2 634 осіб, згідно штатного розпису, не вистачає 400 співробітників, розповів сьогодні на брифінгу начальник Управління Валерій Лютий.

- Є проблема з кадрами - вакантні посади 400 співробітників. Ми намагатимемось їх закрити за рахунок переведення співробітників з інших підрозділів, інших областей. Нещодавно відбувся набір на посади слідчих, проте, з 60 вакансій ми змогли закрити лише половину. Ще ми добирали людей на 100 посад, на яких не потрібні  спеціальні навички або вища юридична освіта. В цьому випадку ми навіть не змогли набрати і половини співробітників, - розповів головний поліцейський області.

Все це Валерій Лютий пов’язує з жорсткими вимогами під час конкурсу та відсутністю корупційної складової при вирішенні питання про зарахування на службу до поліції.

Жорсткість вимог при відборі підтверджує і голова поліцейської комісії ГУ НП Сергій Сухін. За його словами, кандидат, який пройшов три з чотирьох етапів і якому не вистачає лише одного-двох балів до кінцевого показника - отримує відмову без будь-яких поступок.

- Тільки після того, як кандидат пройшов усі чотири етапи, він зараховується до особового складу. Нам періодично закидають, що комісія надто сувора в своїх оцінках. Але принцип такий – якщо людина не пройшла військово-лікувальну комісію, то вона не пройшла. Якщо кандидат не здав фізичні нормативи, то він не здав. Відповідно, відмову отримують і ті, які мають певні проблеми з законом. Ні особисті знайомства, ні звання, ні посади тут не допомагають, - каже Сергій Сухін.

Весь період проходження комісії фільмується на відео з метою уникнення корупційної складової, додає начальник Управління кадрового забезпечення Руслан Горяченко.

- Будь-хто невдоволений результатами може подивитись це відео і впевнитись, що відмову було отримано не через особистісні аспекти або на замовлення, а лише через те, що не пройшов відбір, - зазначив офіцер.

Власне відбір кандидата на службу проходить в чотири етапи – тестування на загальний розвиток та знання правових основ роботи поліції, військово-лікувальна комісія, фізична підготовка та співбесіда з комісією, яка складається з трьох цивільних осіб та двох поліцейських. Лише після проходження всіх етапів, що в середньому займає два місяці, кандидат зараховується наказом на службу та отримує статус поліцейського.

Більш детально умови оформлення, як то порядок оформлення документів, етапи та умови проходження конкурсу  на службу до поліції описано на офіційному сайті ГУНП в Черкаській області.

Тож усім охочим, хто має бажання та достатній рівень підготовки, пропонують взяти участь у наступних конкурсах на заміщення вакантних посад. Зокрема, 10 та 24 липня стартують конкурси на офіцерські та сержантські посади до секторів реагування патрульної поліції (СРПП). Ці підрозділи заново сформовані та діятимуть при райвідділах і виконувати в районах функції патрульної поліції.

- Ці підрозділи цілодобово патрулюватимуть території районів, здійснюватимуть виїзди на виклики, проводитимуть первинне документування правопорушень. Зарплатня працівників СРПП становитиме від 7 до 8 тис. гривень з відповідним гарантованим соціальним пакетом, - пояснив Руслан Горяченко.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору