Із флешмобами та іграми: Як черкаські школи відзначили День знань у новому форматі

03 вересня 2018, 19:42

 

Із першого вересня в Україні стартувала реформа освіти, згідно з якою першокласники мають потрапити до нового «освітнього простору» у початковій школі. Окрім того, Міністерство освіти України рекомендувало освітнім закладам під час святкування Дня знань відійти від практики радянських «лінійок» та проводити заходи в ігровій формі - організувати флешмоб чи розробити квест. Чи дослухалися до порад Міністерства черкаські навчальні заклади і як пройшов День знань у школах міста?

Зі слів директора Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Сергія Воронова, у зв’язку з перехідним періодом реформи, у більшості закладів освіти Черкас проводилися лінійки, однак вже з урахуванням рекомендацій профільного міністерства - в ігровій формі.

-  Першого вересня, котре цього року припало на суботу, департаментом освіти було проведено урочисті заходи для школярів на площі перед ЦДЮТ, а потім учнів запросили на театральну виставу в Будинок культури ім. Кулика. Сьогодні ж, третього вересня, у більшості шкіл відбулися коротенькі суто формальні лійки, тривалістю 15 хвилин, після чого у дітей розпочався перший урок, - повідомив головний освітянин міста.

А от в Черкаському гуманітарно-правому ліцеї (далі - ГПЛ) відсвяткували День знань вже за сталою традицією – у формі ігор, розваг та квестів. Посвята учнів в ліцеїсти відбулася на мальовничому березі Дніпра.

- Без батьків, депутатів та пафосних промов ліцеїсти дуже гарно провели час, - написав у «Фейсбук» Сергій Воронов.

З флешмобами та іграми: Як черкаські школи відзначили свято Першого дзвоника

Зі слів директора ГПЛ Віктора Гайдука, такої традиції святкування, очолюваний ним заклад, притримується вже понад 20 років.

- Ми завжди відзначаємо це свято у неформальній обстановці, такою є посвята в ліцеїсти, - розповів Віктор Гаврилович.

Прислухалися до нових рекомендацій і в адміністрації Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 17. Тут для учнів початкових класів організували справжнє костюмоване дійство. Школярів та їхнінх батьків сьогодні вранці на вході до школи зустрічали та вітали зі святом Першого дзвоника не депутати, а артисти Черкаського академічного театру ляльок.

З флешмобами та іграми: Як черкаські школи відзначили свято Першого дзвоника

Як розповів у коментарі «Про все» директор школи Дмитро Бунякін, святкова лінійка була проведена виключно для учнів 8-11 класів та тривала близько 30 хвилин.

- Цього року лінійка відрізнялася від попередніх. Вона була більше орієнтована саме на дітей, без старого підходу, - запевнив пан Дмитро.

Незвичний підхід до знайомства черкаських першачків зі школою використали і в ЗОШ №32, що у  Південно-Західному мікрорайоні Черкас.

За словами директора навчального закладу Ірини Овчаренко, цього року, у зв’язку вимогами реформи, освітяни вирішили нестандартно привітати школярів з початком навчального року та познайомити першокласників зі школою.

- Ми (колектив навчального закладу – ред.) вирішили, що всю нашу школу необхідно познайомити з першокласниками. Тому ми відступили від традиційної лінійки, вся школа вишикувалась на майданчику колом, і ми ніби прийняли нових учнів до нашої шкільної сім’ї. Після цього нові учні пройшли до школи імпровізованою райдугою. Замість лінійки, ми назвали цей захід «святкова ранкова зустріч», - повідомила пані Овчаренко.

З флешмобами та іграми: Як черкаські школи відзначили свято Першого дзвоника

Крім того, освітянка зазначила, що кожен клас школи проводив свій перший урок в ігровій формі, самостійно обравши тему гри. Зокрема, один з класів грав у квест «Урок мрії».

Свою «ложку дьогтю» у радісне свято Першого дзвоника Черкаської спеціалізованої школи №27 вніс напередодні заходу один з батьків учня. У соцмережі Фейсбук він обурився, що директорка закладу  нібито заборонила учням приходити на святкову лінійку у вишиванках.

- Вона ж іще на лінійці подає дітям команди: "Школа, рівняйсь, струнко!», - зазначив автор допису.

Сама ж директорка згаданої школи Надія Олійник у коментарі «Про все» спростувала таку інформацію, назвавши це фейком. З її слів, урочиста лінійка пройшла як годиться.

- Батьки вивели всіх малесеньких діточок на цю чудову лінійку. Діти співали та танцювали, батьки читали їм вірші українською мовою. А те, що пишуть в Інтернеті, то фейк. Частина дітей була у формі, частина - у вишиванках. Хоча я вважаю, що дітей треба привчати змалечку до того, що у школі потрібно носити форму, - зазначила освітянка.

Цю ситуацію прокоментував Сергій Воронов, котрий повідомив, що за фактом викладеної в мережі інформації департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради проводить власне службове розслідування.

- Наші представники (департаменту освіти – ред.) були присутні на лінійці в цій школі. На заході звучала російська мова, котра не є державною, і, дійсно, мало дітей були вдягнені в патріотичний одяг. Тому в нас дійсно виникли побоювання, що ця інформація може відповідати дійсності, однак наразі вона не є перевіреною, - зазначив Сергій Павлович.

Олександр Носенко

Коментарі

Вгору