Інтим за гроші: які таємниці приховує черкаська секс-індустрія

27 квітня 2020, 20:05

Попри те, що секс-індустрія в Україні незаконна, для декого вона є щоденним методом заробітку. Ніка Бердишева, черкаська секс-працівниця, розповідає, що у жінок цієї професії є власний план безпеки, індивідуальні методи пошуку замовців, дрес-код, за який можуть доплатити, а ще - чорний список клієнтів.

Ніка Бердишева - відкрита секс-працівниця та директорка обласної черкаської філії БО "Легалайф-Україна". Благодійну організацію створили для захисту прав секс-робітниць, яких дискримінують за родом праці. Незважаючи на поширеність роботи, надання платних сексуальних послуг досі вважають кримінальним чи адміністративним правопорушенням. Допомогу одна одній секс-працівниць правоохоронці кваліфікують, як сутенерство та звідництво.

Мета “Легалайф-України” - розповісти секс-працівницям про їхні права, допомогти, якщо ті потребують допомоги, а також забезпечити підтримку та оточення жінкам, яких постійно дискримінують у сучасному суспільстві. 

Ніка каже, що більшість працівниць дотримуються правил карантину завдяки фінансовим накопиченням. Однак на Черкащині є й ті, для яких робота - це шматок хліба у прямому сенсі.

Конкуренцію можна порівняти з магазинною

Професійну конкуренцію, за словами Ніки, можна порівняти з магазинами - кожен "заклад" повинен мати індивідуальний метод приваблення покупців.Конкуренція, за словами дівчини, така ж, як і в СПА-салонах. Кожен намагається надавати такі послуги, за якими приходитимуть лише до них.  

- Є групи дівчат, які товаришують попри те, що всі надають секс-послуги. Однак традиції ділитися контактами немає - пошук замовників у дівчат клопіткий, а "дружня допомога" не вітається через потенційну кримінальну відповідальність. Іноді дівчата навпаки ні з ким не контактують із тієї ж причини. Ризики також пов'язані з тим, що раніше міліцейські робили неприпустимі речі з секс-працівницями, - розповідає черкащанка.

Чорний список клієнтів

Потрапляють у нього клієнти, які замовляють секс-послуги. Підстава - порушення правил дівчини або спроба не заплатити. Як дізнатися, хто перебуває в ньому?

У Черкасах створити цей список доволі легко - насамперед Ніка повідомляє про це місцевих секс-працівниць, аби не було повторення ситуації.

- У "чорний список" клієнти потрапляють із різних причин. У когось це намагання не заплатити або дати меншу суму, ніж домовлялися. Хтось - навпаки - платить, а потім намагається гроші відібрати, аргументуючи це власним незадоволенням тощо. Інколи ж потрапляють у цей перелік ті, які "бронюють" час, але не з'являються, а дівчина витрачає час, який у нашому випадку - гроші. Номер телефону такого замовника відразу розсилаю дівчатам, аби він не зміг скористатися послугою і недобросовісно вчинити, - розповідає Ніка.

Черкащанка розповідає, що в мережі є багато загальнодоступних сайтів із відгуками та коментарями й номерами телефонів таких клієнтів.

Секс-працівники - лише жінки?

Ніка каже, що чоловіки себе секс-працівниками не вважають - насамперед вони називають себе “гарними хлопцями” і цим пояснюють рід діяльності.

- У Черкаській області є чоловіки, які надають секс-послуги. Вони не дуже йдуть на контакт, тому точну кількість назвати важко. Багато чоловіків із професії їдуть до Києва й позиціонують себе іншим чином - називають себе не секс-працівниками, а просто гарними хлопцями, - каже Ніка.

Точна кількість жінок, які задіяні у сфері, невідома, але приблизно 800 черкащанок заробляють на життя наданням секс-послуг. Цифри приблизні, бо спираються на жінок, які отримували профілактику. Однак кількість насправді більша - не всі звертаються за допомогою. Причина - секс-праця для них або тимчасова, або ж консультуються вони у приватних клініках.

- Ми можемо стверджувати про цифри завдяки кількості жінок, які пройшли профілактику - тестування на ВІЛ, сифіліс і гепатит В, та отримали засоби захисту й лубриканти. Спираючись на офіційні цифри, 810 секс-працівниць перебувають у Черкаській області. Із них близько 300 - у Черкасах, - розповідає дівчина.

Секс-працівниці мають власні сім'ї, дітей і чоловіка

Мати вільний час і жодних зобов'язань - такі стереотипи у суспільстві щодо жінок, які надають послуги платної близькості.

- Багато дівчат і жінок, які знаходяться у стосунках або заміжні, але працюють секс-робітницями. Вислів про те, що секс-працівниці - вільні - це міф. Половина жінок у професії мають чоловіків, половина - ні. Те саме й стосується того, чи знають законні чоловіки, що їхня жінка займається наданням секс-послуг - тут 50% на 50%, - каже дівчина.

Трапляються випадки, що родина приймає спільне рішення: або надавати жінці послуги комерційної близькості, або ж продати майно, яке є. Ніка згадує випадок: колись жінка прийшла працювати у секс-індустрію для того, аби віддати кредитний борг.

- Сім'я могла втратити усе майно, яке було. Жінка ж, коли почала працювати, заробила більше, ніж було потрібно, і врятувала фінансове становище родини. Чоловік хвилювався, коли вона їхала, але рішення вони прийняли разом, - розповідає Ніка.

Інколи ж дівчата змушені працювати, стаючи заручниками власних сімей. Наприклад, коли працює лише дівчина, а коштами забезпечує всіх членів родини. Тоді про спосіб заробітку знають і батьки, й інші рідні люди.

“Прайс” місцевих секс-працівниць

Ціни відрізняються, бо жінки по-різному оцінюють вартість послуг, які надають. 

- Іноді оплата може сягати і ста доларів за годину - зважаючи на місто роботи, секс-працівницю і її “ставку” та період надання послуг - чи це свята, чи звичайні будні, - розповідає дівчина. - В Умані, наприклад, ціни вищі, якщо порівняти з Черкасами та областями. Причина - велика кількість туристів-іноземців.

У Черкасах “єдиного прайсу” нема. За словами Ніки, секс-працівниці можуть працювати і за 300 гривень, і за півтори тисячі за годину. Кожна жінка сама називає ціну, яку ставить за послуги. Також вартість її часу та сексуальних практик може змінюватися за домовленістю з клієнтом.

Дрес-код секс-робітниць: поширені бажання клієнтів та одяг, за який доплачують

У сучасному кінематографі секс-робітниці завжди нафарбовані яскраво, вдягнені відверто та поводяться розкуто. Але чи так насправді?

- Яскравий макіяж, короткий одяг і підбори - це так індивідуально. Я знаю дівчат, які дуже гарні з таким мейкапом і в подібному одязі, вони справжні красуні, - розповідає Ніка Бердишева.- Подібні випадки підбору одягу в дівчат рідкісні, із 10-х лише одна так одягається. Або й рідше.

Не забезпечені секс-робітниці не можуть дозволити собі надягати дороге вбрання на роботу, а підробляють для оренди квартири та їжі дітям. 

- Частіше дівчата одягаються відверто та гарно тоді, коли можуть отримати від цього доплату за послуги - наприклад, за танець клієнту, - розповідає пані Бердишева.

Бувають випадки, що замовники просять секс-робітницю вдягтися гарно. Це обговорюється по телефону і бажання має бути озвучене клієнтом. Наприклад, коли він просить надягнути панчохи.

- Якщо клієнт хоче, щоб дівчина вдягнула їх, то може самостійно придбати панчохи. Можливий варіант, коли він купує такі аксесуари, їх надягають, а після панчохи залишаються секс-робітницям як подарунок, - каже Ніка. - По домовленості вартість якогось одягу клієнт може доплатити. Те ж стосується і використання якихось девайсів.

Іноді клієнти навпаки просять дівчат одягатися скромніше, аби не привертати увагу. Наприклад, якщо вони йдуть у людне місце. Тоді й мейк-ап просять зробити неяскравий, і вдягтися звичайно. Подібні прохання звучать частіше, аніж бажання побачити екстравагантно вдягнену дівчину.

Місця, де надають секс-послуги в Черкасах та області

За надання послуг вдома поліція може притягнути до відповідальності за Кримінальним кодексом, як за організацію борделю. Тому працівниці секс-індустрії здебільшого працюють на “території” клієнта.

- Якщо жінка працює у квартирі, то, згідно з українським законодавством, це ризикована робота - поліція у разі виявлення скарг може приписати створення місць розпусти - і тоді розпочнеться судова тяганина. Мало секс-працівниць ідуть на такий крок (ред. - працювати у квартирі) - частіше жінки приїжджають на територію клієнта, - ділиться Ніка.

У такому випадку, якщо клієнт пропонує зустрітись у готельному номері, то всі витрати покладає на себе - і оплату послуг дівчини, і плату за номер, у якому відбувається зустріч.

- Є варіант, що жінка вийде працювати на трасу - раніше так заробляли багато дівчат, зараз менше. Структура заробітку на вулиці така: декілька разів секс-працівниця виходить на відкрите місце, знайомиться з чоловіками, які можуть стати потенційними клієнтами, дає їм свій номер і в подальшому ті їй телефонують, - розповідає Ніка Бердишева.

Як змінився обсяг роботи секс-працівниць із запровадженням карантину?

Ситуація дуже різна через те, що багато жінок, які надавали послуги платної близькості, повернулися з-за кордону і тут принципово не працюють, а живуть лише на фінансові збереження.

- Деякі секс-робітниці працюють за кордоном - тобто фінансове становище різне. Ті, у кого є певні збереження, дотримуються карантину. Однак не завжди такі жінки мають великі суми. Проте дівчата та жінки, яким необхідні гроші на проживання, послуги надають, - розповідає Ніка Бердишева.

Були жінки, у яких через введення карантинних заходів та зменшення кількості клієнтів не було грошей на їжу. Волонтерські організації допомагали їм, забезпечували необхідними продуктами.

- Відомі ситуації в Черкасах та області, що дівчата надають послуги, бо їм потрібно оплатити житло. Дівчатам орендодавці назустріч не пішли і ті вимушені працювати, аби оплатити своє ліжко-місце, кімнату чи квартиру, - розповідає Ніка. - Якщо не заплатити - можуть вигнати й людині просто буде ніде жити. Тому під час карантину працюють ті, хто може опинитися на вулиці.

Засоби захисту секс-працівниць

Окрім небажаної вагітності на секс-працівниць чатують доволі небезпечні хвороби, які передаються статевим шляхом. І питання власної безпеки - головне у діяльності секс-працівниць. 

Під час надання секс-послуг Ніка наголошує на використанні презервативу - це єдиний засіб, який захищає від ВІЛ, венеричних та інших хвороб, які передаються статевим шляхом.

- Контрацептиви - одна з головних вимог дівчини, коли вона в роботі. За всю практику я ще не зустріла жодну, яка відмовилася від використання презервативів. Навпаки - частіше клієнти пропонують надати послугу без засобу захисту, а секс-робітниці їм відмовляють у близькості, - розповідає директорка філії "Легалайф-Україна".

Навіть якщо клієнт збільшить плату за послугу - є потенційна загроза, що секс-робітниця витратить більше коштів, ніж заробить, на лікування наслідків "беззахисної" зустрічі.

- У професії дівчата використовують доконтактну профілактику - це таблетки для профілактики ВІЛу та СНІДу, однак вони не захищають від венеричних захворювань і гепатитів. Ці препарати секс-працівниці можуть отримати у нашій організації, - розповідає дівчина.

Секс-працівниці потерпають від насилля?

Ніка розповідає, що випадки, коли над дівчатами чинять насильство, бувають. Спричинене це у більшості тим, що надання секс-послуг незаконне, тому зловмисники сподіваються залишитися непокараними.

- Клієнти, які чинять насилля над секс-працівницями - це зловмисники. У клієнта на меті отримати послугу та розрахуватися за неї. Він по взаємній домовленості та згоді це отримує. Мета зловмисника - завдати шкоди здоров'ю чи життю працівниці, - пояснює Ніка Бердишева.

Раніше секс-працівниці, за словами Ніки, частіше потерпали від сексуального чи фізичного насильства. Нерідко їх грабували самі клієнти. Однак зараз створено багато методів протидії насиллю над робітницями комерційного сексу.

- Адміністративне правопорушення про проституцію ще потрібно довести, оскільки штраф можна виписати лише за наявності доказів. А оскільки види насильства врегульовані законом, то для зловмисників подібне безкарним не залишиться, - каже директорка черкаської філії "Легалайф-України". - Зараз кількість нападів на секс-робітниць прирівнюється до тієї ж, яка зафіксована на продавчинь чи інкасаторів.

Ніка розповідає, що спілка "Легалайф-Україна" наголошує на декриміналізації секс-послуг, що значно полегшить роботу дівчатам. Якщо відповідне рішення приймуть, то вони можуть бзепечно працювати в парах.

- Дівчата працюють у парах для власної безпеки: одна приймає виклики та записує, за якими адресами їде її подруга, а потім вони змінюють одна одну. У випадку небезпеки про ймовірне місце перебування і клієнта зможе сказати та, яка приймала виклики. А в рамках закону, якщо дівчата працюють удвох, одну з них можуть затримати за статтями "сутенерство" і "звідництво", - пояснює Ніка Бердишева.

Правила безпеки робітниць комерційного сексу

Таки у секс-працівниць дійсно є, напрацьовані для власної безпеки жінок. Створені для того, аби жінки, потрапивши у складну чи небезпечну ситуацію могли, не постраждавши, уникнути негативних наслідків. 

Головні положення з правил - такі:

1. Завжди довіряти власному відчуттю. Фахівці, які розробляли правила безпеки, наголошують: якщо людина не впевнена в комусь - отже на це є важливі причини. Дівчатам радять не ігнорувати передчуття небезпеки, аби не пошкодувати про своє рішення.

2. Зовнішній вигляд може бути оманливим. Солідний зовнішній вигляд та дорогий одяг не гарантують безпеку секс-працівниці. Те ж стосується і "постійних клієнтів" - при розмові з будь-ким із замовників дівчатам радять бути впертими та впевненими у собі, зберігати спокій і тримати контроль над ситуацією.

3. Притримуватися власного прайсу та правил. Перед зустрічами з клієнтами дівчина повинна визначитись, на які сексуальні дії готова, а на які - ні. Притримуючись дружнього тону, секс-працівниця має пояснити власні правила та дотримуватися своєї позиції.

Ще одна рекомендація секс-працівницям - відмовляти у наданні послуг клієнтам, які не сприймають позицію дівчини та продовжують наполягати на своїх бажаннях.

4. Коли є можливість - тримати поруч мобільний телефон. Телефон можна запрограмувати на швидкий набір певного контакту - фахівці рекомендують використати або номер поліції, або близької людини, якій довіряють секс-працівниці.

5. Планувати наперед план втечі. Де б не працювала дівчина, вона завжди має контролювати маршрути евакуації та не дозволяти клієнту знаходитись на шляху потенційного виходу.

6. Уникати роботи з нетверезими клієнтами. До таких належать і люди, які знаходяться під наркотичним сп'янінням, і під алкогольним.

7. Придбати дитячий смарт-годинник. Порада базується на кнопці тривоги, яка автоматично надсилає місцерозташування та сигнал про допомогу людині, якій секс-працівниця довіряє. Після натискання функція годинника - записати аудіозапис і надіслати його на певний номер.

8. Слідкувати за поведінкою клієнта. Дівчатам радять постійно тримати в полі зору руки замовника, аби той не міг скористатися можливістю та вчинити неправомірні дії. Також варто звертати увагу і на власний напій - аби не було можливості підсипати або налити в нього якісь речовини.

Аліна Євич

Поділитись

Коментарі

НАИВ сказав:

Пользовался услугами Ники лично – действительно человек старается предоставить свои услуги на соответствующем уровне и предан профессии. Абсолютно согласен с ней насчет легализации. Запрещать в 21-м веке проституцию – такая же дикость, как сжигать на кострах ведьм.

Вгору