Інформація для споживачів-власників генеруючих установок від ТОВ “Черкасиенергозбут”

01 грудня 2023, 19:14

Станом на 30 листопада, НЕК «Укренерго» не підписало акти приймання-передачі наданих послуг із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел за липень-жовтень 2023 року та не проведена оплата послуги. Це спричинило проблему з оплатою споживачам ТОВ «Черкасиенергозбут» за вироблену електроенергію генеруючими установками.

Підставами не підписання НЕК «Укренерго» актів приймання-передачі Послуги є виявлені ознаки грубого порушення вимог законодавства споживачами-виробниками у деяких приватних домогосподарствах, зокрема:

  • Перевищення встановленої потужності генеруючої установки над договірною потужністю. Зі споживачами, які мають такі зауваження, Акт купівлі-продажу електричної енергії за «зеленим тарифом» не підписують.
  • Виробництво електричної енергії сонячною електростанцією в нічний період з 23:00 до 04:00 годину доби. Такі об'єми нічної генерації мають бути виключені з обсягу Послуги.
  • Перевищення погодинних даних виробітку електричної енергії над встановленою потужністю генеруючої установки. Такі об'єми генерації мають бути виключені з обсягу Послуги.

ТОВ «Черкасиенергозбут» звернулося до НКРЕКП задля отримання роз’яснення щодо цієї ситуації і подальших дій. Наразі постачальник послуг комерційного обліку (оператор системи розподілу) перевіряє та готує дані комерційного обліку електричної енергії, проводить звірку даних з Датахаб і умовами Договору.

За розрахунковий період липень 2023 року ТОВ «Черкасиенергозбут» перерахувало кошти споживачам за купівлю електричної енергії за «зеленим тарифом», проте компенсацію за цю послугу НЕК «Укренерго» не надало. Загальна сума недоотриманих коштів від НЕК «Укренерго» - 50,9 млн грн.

«Закликаємо споживачів дотримуватися умов законодавства: не перевищувати потужність, користуватися виключно показами лічильника з АСКОЕ, провести демонтаж сонячних панелей, які можуть призвести до перевищення потужності. Обсяги електроенергії, які були вироблені з порушенням законодавства, не будуть включати до Акта купівлі-продажу електричної енергії за «зеленим тарифом», - наголошують у пресслужбі ТОВ «Черкасиенергозбут».

Партнерський матеріал

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору