Громадськість Черкащини виступила проти побиття воїнів АТО (фото)

11 травня 2017, 20:21

Громадськість Черкащини виступила проти кривавих подій у Дніпрі, коли поліцейські із "тітушками" жорстоко побили АТОвців, пише "ВиЧЕрпно".

Зокрема, представники всеукраїнського Центру допомоги учасникам АТО із Черкас звернулись із вимогами до влади, управлінь поліції, Служби безпеки України у найкоротші терміни покарати злочинців та їх "покровителів" із правоохоронних органів.

- Всі чудово розуміли, що виділяються якісь кошти, що провокації будуть, і от вони сталися, - на початку заходу сказала черкаська волонтерка Оксана Циганок. — Здивована тим, що на георгіївських стрічках були надписи "9maya.ru". Тобто це було сплановано, організовано. У мене є деякі підозри, що, можливо, це було профінансовано із кишені нашої держави. Дуже дивно, що працівники СБУ не спрацювали на 100%. Я впевнена, що вони про це знали. Було боляче дивитися, як проплачені "тітушки" били АТОвців і сюди долучилася наша доблесна Національна поліція. На відео було видно, що вони не лише не забороняли, не перешкоджали усім протизаконним діям — побиттю наших воїнів, а навіть координували, перешіптувались, про щось розмовляли з тими «тітушками». Тобто було видно, що ці дії були скоординовані.

Також вона додала, що у містах України проходять «акції» вандалізму меморіальних дошок пам’яті та пам’ятникам  бійцям АТО, де раніше були посаджені алеї, а зараз пам’ятники сплюндровано, а алеї викопано і чомусь  це сталося саме напередодні 9 травня. Оксана Циганок просить у влади та правоохоронних органів від імені громадськості встановити камери відеоспостереження, щоб не допустити подібного вандалізму у майбутньому.

Черкаська волонтерка Ірина Сенченко сказала, що якщо не відреагувати на це, то подібні ситуації відбуватимуться по всій Україні.

- Для мене вчора (9 травня - ред.) був день поразки. Тому потрібно об’єднуватися і працювати по всіх напрямках, бо "совок" вчора взяв реванш, - зазначила волонтерка Ірина Савченко.

- За те, що відбулося не тільки у Дніпрі, а й у Миколаєві, і в інших містах країни, вся відповідальність лежить на владі. Влада не хоче або не може робити так, як хочуть дійсні патріоти. Вина цьому лежить на СБУ і на нашій поліції. Владу потрібно змінювати, — сказав голова Черкаської міської спілки ветеранів Афганістану Борис Карганов.

Також цю позицію підтримала Громадська рада при Черкаській ОДА на чолі з її головою Євгенієм Глєбовим.

Керівник обласного координаційного Центру допомоги учасникам АТО Олександр Тимошенко повідомив, що за декілька днів буде висвітлена єдина позиція громадських організацій, які входять в Асоціацію учасників АТО та волонтерів.

Як стало відомо, підписаний наказ про звільнення з посад:

- начальника управління поліції Дніпровської області генерала Репешко;

- начальника міського управління поліції Дніпра полковника Бідило;

- відповідних заступників щодо забезпечення громадської безпеки.

Коментарі

Лілія сказав:

Очевидно, що без “високих” покровителів від влади, тітушки не вели б себе так агресивно.Якщо суспільство мовчки проковтне цей плювок , далі буде гірше.

Вгору