Донеччанку, яка грабувала черкаських дітей, відправили за грати (відео)

01 грудня 2020, 20:03

фото тематичне

Злодійку, яка в травні цього року під різними приводами обкрадала малолітніх черкаських дітей, засудили до позбавлення волі. Слідством було встановлено, що жінка підходила до дітей 6-8 років і пропонувала поправити зачіску. В цей час вона знімала з них золоті сережки та хрестики, які потім здавала до ломбарду.

Журналісти “Про все” з’ясували, що зловмисниця за останні роки вже кілька разів була судима за вчинення аналогічних злочинів. Крім того, в листопаді 2019-го року її достроково звільнили з в’язниці за рішенням Донецького апеляційного суду.

Як зазначено у опублікованих судових документах, уродженка Горлівки, що на Донеччині, в період з 2014-го по 2019-й рік була судима близько 4-х разів за вчинення крадіжок та пограбувань на Черкащині та в Донецькій області. За наявною інформацією, на вихованні у зловмисниці перебуває четверо дітей, один з яких є інвалідом І-ї групи.

скріншот вироку суду

Раніше ЗМІ повідомляли, що наприкінці травня цього року, злодійка під приводом поправляння зачісок у малолітніх дітей на дитячих майданчиках міста викрадала їх цінні речі (золоті сережки та хрестики -ред.). Вже в червні зловмисниця була затримана за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 185 КК України (таємне викрадення чужого майна, вчинене повторно - ред.) та ч. 2 ст. 186 КК України (відкрите викрадення чужого майна, вчинене повторно - ред.).За матеріалами вироку, опублікованому на ресурсі ЄДРСР, 24-го травня в період з 14-ї по 19-ту години злодійка встигла обікрасти трьох малолітніх черкащанок у різних районах міста.

- Знаходячись біля будинку № 18 по вул. Вернигори, маючи умисел на таємне викрадення чужого майна, підійшла до малолітньої та скориставшись тим, що остання в силу свого віку не усвідомлює злочинний характер її дій, зняла з вух потерпілої її золоті сережки, - йдеться у судових документах.

скріншот вироку суду

Після вдалої крадіжки жертвами злодійки стали ще двоє дітей. Під час однієї з крадіжок жінку помітили. Однак, це не зупинили злодійку, яка знімала з вух дитини золоті сережки, а потім втекла. Свідки в суді розповіли, що бачили, як підозріла жінка грається з дітьми на дитячому майданчику. Однак, зателефонувавши до поліції, їй там порадили не втручатися.

- Свідок показала, що вона йшла додому з роботи, повз дитячий майданчик, в районі будинку по вул. Смілянській 106/2. Там гралися діти, вона помітила, що біля однієї з дівчаток сиділа жінка ромської національності і щось робила їй з головою. З тою жінкою була разом малолітня дівчинка. Вона пішла далі, але потім повернулася і зателефонувала в поліцію, повідомивши, що можливо скоюється кримінальне правопорушення. В поліції їй сказали нічого не робити і чекати патрульних. Потім дівчина, що була з жінкою ромської національності побачила, що вона на них дивиться, щось їй сказала і вони пішли, - йдеться в судовому документі.

Суд звернув увагу на покази потерпілих і свідків, які впізнали кривдницю дітей. 

А самі потерпілі діти повідомили суду, що злодійка викрадала їх речі непомітно, вдаючи, що грається з ними чи поправляє волосся. При цьому для відведення підозри жінка використовувала ймовірно свою доньку.

- Допитана в судовому засіданні потерпіла показала, що 24.05.2020 близько 18:30 гралася в дворі будинку 106/2 по вул. Смілянській в м.Черкаси. До неї підійшла невідома жінка (впізнала її в обвинуваченій) з дівчинкою і почала їй поправляти волосся, потім торкалася вушок. Коли жінка пішла, вона проходила між бабусь, які знаходилася у дворі, і одна з них запитала де її сережки. Вона побачила, що сережок не було, - цитуються покази одного з потерпілих дітей.

Допитана в судовому засіданні інша потерпіла дитина показала, що того дня вона з подругою гралася в дворі свого будинку. До них підійшли дівчинка та її мати. Під час гри дівчинка відчула, що жінка щось поправляє їй ззаду. Потерпіла боялася, і хотіла пересісти до своєї подруги, але згадана дівчина, яка була з жінкою, штовхала її до своєї матері. Дитина чула запах паленого. Після цього у неї зник золотий хрестик. 

Викрадене зловмисниця здавала в ломбард, а виручені кошти витрачала на свої потреби.

В судовому засіданні обвинувачена свою вину не визнала. У своїх показах жінка зазначила, що вона ніяких золотих прикрас у дітей не знімала, а дійсно здала в ломбард золоті прикраси, які їй надала невідома особа.

У підсумку, суд уважно розглянув зібрані докази і покази потерпілих. 

Варто зазначити, що момент вчинення злочину, жінка мала непогашену судимість на дякуючи рішенню попереднього суду, не відсиділа 8 місяців і 12 днів від попереднього покарання. Судом при складанні вироку, це було враховано і призначено нове покарання за вчинене. 

У підсумку, зловмисниця відсидить за скоєне шість з половиною років у виправній колонії та сплатить 980 гривень на користь держави.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Роми Черкащини: стереотипи, дискримінація та постійна боротьба за своє “місце під сонцем”

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору