Городищенські енергетики протестували через невиплату заробітної плати

27 квітня 2017, 09:10

Працівники Городищенського РЕМу проявили солідарність зі своїми колегами з Черкас та Умані 25 квітня теж провели акцію протесту. В районі Чубівки вони перекрили дорогу на Київ. Оскільки енергетикам, як працівникам стратегічної галузі, законодавчо заборонено страйкувати, акцію провели під час обідньої перерви. В руках тримали плакати: "Кузмінську за грати, поверніть наші зарплати!", "Вимагаємо нашої зарплати", "Людям праці – поваги та зарплати!", пише "Городище.info".

Протестувальники розповіли, що фактично з нового року вони не отримують заробітної плати. За січень їм дали лише 30 відсотків від належного, а в березні тикнули ще менше – по 300 гривень. Усього в Городищенському РЕМі працюють 125 осіб, із них 10 інвалідів. Якщо узяти до уваги, що тут працюють цілі династії, то масштаб втрат для родин дуже вагомий.

Акція протесту була швидше символічною – рух транспорту зупинили лише на 12 хвилин. До того ж, пропускали машини в яких були діти. Енергетики прагнуть привернути увагу до своєї проблеми, щоб їхні вимоги почули та задовольнили. Деякі водії виходили до протестувальників, розпитували про ситуацію. Одні вступали в емоційні дискусії, інші навпаки висловлювали розуміння. Представники Городищенського відділення поліції забезпечували охорону громадського порядку.

Голова Городищенської районної державної адміністрації Олексій Лавріненко розповів, що як тільки дізнався про заборгованість із заробітної плати в РЕМ, відразу запросив до себе керівника підприємства, представників профспілки. Звернулися до «Черкасиобленерго», прокуратури та поліції. Працівникам РЕМу рекомендували подавати позовні заяви до суду, діяти у правовому полі.

У березні цього року Генпрокуратура та Національна поліція України повідомила тодішньому керівникові ПАТ «Черкасиобленерго» Світлані Кузьмінській про підозру у розтраті майна на загальну суму 61 млн грн.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору