Головний банкір Черкащини розповів, чому знецінюється гривня

17 січня 2017, 08:12

гроші

Наразі відбувається тимчасовий скачок курсу долара до гривні, але незабаром національна валюта України зміцниться, вважає представник Національного банку України в Черкаській області Сергій Забудський, інформує Антенна.

Після новорічних свят українці помітили стрибок в бік знецінення гривні. Але в НБУ радять заспокоїтися, прогноз – оптимістичний.

– Ми (НБУ, – ред.) не повинні постійно втручатися у валютний ринок, щоб тримати певний курс гривні, – пояснює пан Забудський. – Національний банк від цієї політики відійшов. Курс формується залежно від попиту і пропозицій. Те, що сьогодні відбувається, ілюструє вислів «Гроші люблять тишу». Коли в нас відсутня політична стабільність, відбуваються військові дії, коли людина не впевнена у завтрашньому дні, ми не можемо говорити про стабільність на нашому фінансовому ринку.

Але, на думку Сергія Забудського, це – не трагедія. Він нагадав, що у лютому 2015 року курс долара сягав 30 гривень, після чого «відкотився» до 25 гривень. Аналогічна ситуація була й торік узимку.

– Такі хвилі у нас були до цього і, думаю, вони будуть і надалі, – зауважив представник НБУ в області.

За прогнозами Сергія Забудського, долар згодом повернеться до курсу близько 27-27,2 грн, прогнозованого у законі про держбюджет.

Поділитись

Коментарі

Вгору