Хасидський новий рік: на Умань сиплються гроші та сміття (відео)

12 вересня 2015, 16:05

http://podrobnosti.ua/media/videos/2015/9/11/novosti-za-2015-09-11-1745_77c21599600a7977cf5921bdbf1b083f.mp4

Новий рік наближається. 5776-й за юдейським календарем. Особливо гучно євреї будуть святкувати його у місті Умань на Черкащині. Там - могила їхнього пророка Рабе Нахмана, йдеться у сюжеті "Подробиць".

За повір'ям, паломники приїздять туди, аби вимолити свої минулорічні гріхи.

Цей нескінченний потік машин та автобусів перетворив спокійну Умань на справжній мегаполіс. Таке відбувається щороку - усередині вересня.

Паломники-хасиди їдуть святкувати на могилу Рабе Нахмана Рош-Га-Шана на юдейський новий рік.

Сем приїхав сюди з Нью-Йорка. Там він - вуличний музика. Тут - прочанин. Гітару вдома не залишив, привіз із собою, на могилу Цадика Нахмана.

"У мене багато причин бути тут. Але я назву вам одну або дві. Я люблю людей. Навіть якщо вони зовні різні та думають по-різному. Одне з його головних учень - шукати хороші риси у кожному, і з них робити музику", - розповів прочанин зі США Сем Шамуель Лам.

Попри війну на Донбасі, паломників цьогоріч не поменшало. До свята ще кілька днів. А прибулих хасидів уже понад 25 тисяч.

Для місцевих паломництво - це непоганий шанс підзаробити. Торгують, підвозять, допомагають із вантажем.

Щоправда, лише якщо мають спеціальні дозволи та перепустки у район, де селяться юдеї. Вантажник Владислав хвилюється: укладену суму може не "відбити". За дозвіл сплатив майже 600 гривень.

"Вони більш жадібні стали, в минулому году набагато більше платили навалили от таку тачку і кажуть - за долар вези", - розповів мешканець Умані Владислав Кіза.

Заробляють місцеві на оренді житла. Помешкання біля могили Цадика Нахмана коштує від 20 до кількасот доларів з людини за добу. Щоправда, говорити на камеру про заробітки власники квартир й будинків не бажають.

На час паломництва в Умані сипляться не тільки гроші, а й тони сміття. Хасиди, зазвичай, не надто охайні, кидають його просто під ноги. З прибиранням вулиць комунальники ледь справляються. І це тільки початок святкувань.

Вгору