“Екстремальна” засуха може суттєво скоротити врожай зернових культур на Черкащині

26 червня 2017, 20:33

Через малу кількість опадів у квітні-червні цього року обсяги виробництва зернових у центральних областях України, у порівнянні з попереднім сезоном, можуть суттєво зменшитися. Про це заявила заступниця міністра аграрної політики і продовольства Олена Ковальова. Про це інформує "ВІККА" з посиланням на "АгроПортал".

- Таких екстремальних умов щодо забезпечення ґрунтів вологою не спостерігалося на території України вже упродовж 40 років. Характерною рисою нинішніх умов є нестача вологи у ґрунті для нормальної вегетації рослин у центральних і частини північних областей, – сказала Олена Ковальова.

За її словами, з огляду на цей фактор, міністерство з пересторогою ставиться до прогнозів врожаю зернових культур, їх можна буде зробити тільки після збирання 15-20% ярих зернових.

У той же час представники зернового сектору очікують високу якість пшениці в цьому сезоні.

- Агрокліматичні умови у цьому сезоні в цілому сприяють якісному поліпшенню врожаю пшениці. Очікуємо, що частка продовольчої пшениці може скласти близько 70% загального валу, – зазначив президент Української зернової асоціації Микола Горбачов.

За оцінками Укргідрометцентру, зниження врожайності озимих культур у Київській, Херсонській, Запорізькій, Черкаській, Полтавській, Кіровоградській, Миколаївській областях можливе на рівні 10-15%.

Вгору