“Маршрутники економлять на паливі”: експомічник мера про підвищення вартості проїзду в Черкасах

22 грудня 2021, 14:33

У Черкасах перевізники знову хочуть підвищити вартість проїзду в маршрутках. Попри те, що на початку року квиток зріс у ціні з 5 до 7 гривень, тепер від черкащан хочуть отримувати 15 гривень за разовий проїзд.

Якщо міська рада схвалить підвищення вартості проїзду, квиток зросте в ціні в понад два рази. Але експомічник міського голови Черкас з питань транспортної реформи Павло Мосійчук зауважує, що сьогодні в стінах мерії знову починають обговорювати електронний облік та інші системи моніторингу, які нібито мають допомогти відслідкувати трафік у маршрутках. Однак висновки можна зробити й за кількістю автобусів, яка курсує в місті.

- Що заважає зараз дивитися на кількість автобусів на маршрутах? Цей показник напряму впливає на витратну складову. Візьмемо кілька популярних маршрутів і порахуємо лише середню економію по паливу. Виходить, що на маршруті №20 замість 8 автобусів курсує 4, економія - 5 тисяч в день, 150 000 на місяць. На №25 замість 8 автобусів - конкретно зараз 2, економія 7500 в день, 225 000 в місяць. №28 - замість 8 автобусів - 5, економія - 3 700 гривень в день, 112 000 на місяць. На 31 маршруті замість 14 автобусів - 4; економія - 12 500 в день, 375 000 в місяць. І це економія затратної частини лише на пальному. Я не кажу вже про заробітні плати, обслуговування тощо, - пояснює Павло Мосійчук.

Переглянути кількість автобусів, які курсують за маршрутом, може кожен черкащанин завдяки введеній системі GPS-моніторингу громадського транспорту. Проте Павло Мосійчук впевнений, що невдовзі перевізники почнуть казати, що не на всіх маршрутках встановлені трекери.

- Я вже відчуваю, що будуть коментарі, мов, моніторинг працює не на всіх автобусах... Але, вибачте, вимога обов'язкової роботи моніторингу прописана в договорі міської ради з перевізниками (пункт 2.1.2). Якщо ця вимога не виконується - договір має бути розірваний (пункт договору 6.1.2). Скільки договорів розірвано? Аж один, на 33-му маршруті, який мало кому цікавий. Тому при перевірці обрахунків перевізників міськраді треба звернути увагу не на ту чудесну картинку, яку малюють перевізники, а на фактичні дані з системи моніторингу. Не дарма ж ми її з такими боями запроваджували, - пояснює експомічник мера.

Читайте також: У Черкас змінили перевізника на 33 маршруті

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору