Експерти розповіли, чи загрожує українцям дефіцит цукру 2022 року

08 червня 2022, 19:29

Останнім часом зростають ціни на деякі продукти, багато товарів просто зникають із магазинів. Так, наприклад, було з сіллю. А що буде з цукром, чи буде цукор в дефіциті цього року - відповідають експерти "Українського клубу аграрного бізнесу".

Для дефіциту цукру немає підстав, виробленого 2021/2022 маркетингового року цукру вистачить, щоб перекрити потребу України в цукрі, - повідомили в "Українському клубі аграрного бізнесу" (УКАБ), пише ТСН.

Якщо 2020/2021 маркетингового року через несприятливі погодні умови в України були певні проблеми з власним виробництвом цукру, ы це був перший рік за тривалий період, коли Україна була змушена імпортувати сирець цукрової тростини для забезпечення свого населення цукром, то зовсім інша ситуація склалася 2021/2022 року. За цей період з вирощеного українського цукрового буряку вдалося виробити 1,4 млн тонн цукру, що на 44% перевищує показник попереднього року. "А з урахуванням того фактору, що частина населення України тимчасово виїхала за кордон, то й фонд споживання також зменшився і, відповідно, перехідний залишок збільшується".

Крім того, що цього року в Україні цукру виробили вдосталь, станом на 2 червня вже засіяно 181 тис. га під цукровим буряком, що становить 80% посівних площ попереднього року. Цифра не є фінальна і можливо, буде ще  досів. "І вже за чотири місяці в Україні розпочнеться новий сезон цукроваріння для забезпечення потреб українців", – заспокоїли в УКАБ.

Однак, як зазначають експерти, через війну спостерігається ажіотажний попит на базові харчові продукти, в тому числі й на цукор, що може призвести до зростання цін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ціна впаде вдвічі: коли в Україні здешевшає сіль і звідки її привезуть

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору