Екс-голова Смілянської РДА стверджує, що його дружина не з Вануату, а з… Росії (відео)

28 вересня 2016, 15:07

a185cf552031ed1bdbe0f2cab5338d62

Судді і чиновники, які заповнювали електронні декларації, вже кілька днів доводять, що їхні родичі не з Вануату або Самоа. Саме на ці острівні країни в Океанії система переправляла відомості про російське громадянство або закордонну нерухомість, інформує Прочерк з посиланням на ТСН.

Знімальна група телеканалу навідалася до Смілянської райдержадміністрації, щоб перевірити, чи справді дані е-декларування дійсні.

Нагадаємо, серед тих, хто «засвітив» свою дружину у офшорній країна Вануату – і екс-голова Смілянської РДА Андрій Колесник, який звільнений указом президента від 13 вересня. У райдержадміністрації на цю тему жартують вже другий день. Мовляв, були б гроші, то й інші б оформили там собі дружин.

Сам Колесник каже, що про острів у Тихому океані, де можна приховати великі статки, заплативши за громадянство 260 тисяч доларів, дізнався з новин ТСН. І тепер, мовляв, хвилюється за дружину.

За словами Колесника, декларацію він заповнив два тижні тому, в останній робочий день, як того вимагає закон. Присягається, що вносив у реєстр інші відомості, бо за паспортом його дружина громадянка Росії. А назву острівної країни і на камеру чітко вимовити не може.

447x283-images-news-092016-597daee4c7a8d5b2f55fc7571a7c75b9

Родичі суддів, які також «засвітили» дружин в Вануату, стверджують те саме, мовляв, вказували країну Росію.

Усі ті, хто виявив помилки в деклараціях щойно звільнилися. Тепер дивуються, чому комп’ютерна програма має слабкість до офшорних зон. І це при тому, що за місяць з 35 тисяч чиновників про статки відзвітували близько 2 тисяч. Жодного топового політика в списку немає. Тож скандальні перебої в е-декларуванні активісти пов'язують зі спробою зірвати основну реформу, яка відкриє нам шлях до безвізу.

– Це було зроблено для того, щоб депутати казали, мовляв, яка погана система, давайте її відкладемо. Це було зроблено руками Держспецзвязку і НАЗК. І наголошу, що це можна поправити за півдня, – каже голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

У Національному агентстві з запобігання корупції півтори доби нічого не коментують. Потім таки спромоглися дати коментар. Кажуть, перевіряють кілька версій скандальних декларацій.

– Це може бути лише втручання в систему, але нами таких випадків зафіксовано не було, – каже керівник апарату НАЗК Ігор Ткаченко. – Це може бути або помилка декларанта, або він вносив декларацію свідомо.

Посадовець додає, що втрутитися у систему не можуть, а помилки виправити повинні самі декларанти. Але вже по обіді 27 вересня помилки зникають самі і система далі працює.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору