Єдина українська книгарня в Черкасах під загрозою існування

06 травня 2014, 17:08

Єдина в місті українська книгарня "Криниця", розташована у музеї "Кобзаря", наразі під загрозою існування. Причиною цього є рішення Черкаської міської ради, яка відмовляє директору книгарні у продовженні оренди приміщення.

Про це сьогодні, 6 травня, повідомив депутат міськради Володимир Мамалига.

До депутата звернувся директор "Криниці" Володимир Дядик із проханням допомогти вирішити питання щодо наданням суборенди, щоб українська книгарня залишилася у приміщенні музею "Кобзаря" .

"Єдина у Черкасах українська книгарня "Криниця" існує з 1992 року та безперервно розташовується у музеї "Кобзаря" Тараса Шевченка. Книгарня органічно вписується в концепцію музею, оскільки торгівля проводиться виключно української книгою українських авторів, а основним напрямком є саме шевченківська тематика. Проблемою існування книгарні стала оренда приміщення, яке належить комунальній власності міста", - йдеться у зверненні.

Черкаська міська рада, посилаючись на розпорядження Кабінету міністрів України від 08.07 2009 року, згідно з яким бюджетним установам заборонено здавати частини приміщень в суборенду, з 1 червня 2013 року відмовила директору книгарні у продовженні оренди.

За словами Володимира Мамалиги, напередодні відзначення 200-річчя з Дня народження Тараса Шевченка книгарня була змушена припинити свою діяльність, наразі перебуває у невизначеному стані і несе фінансові збитки.

- Таке звернення надійшло на ваше ім’я, на ім'я голови облради. Але віз і нині там. Книгарня не працює. 12 кв м для нас - не критично. Прошу дати протокольне доручення і в тижневий термін визначити, яким чином надати цю суборенду, щоб книгарня залишилася в приміщенні музею «Кобзаря», - звернувся депутат до секретаря Черкаської міської ради Віктора Білоусова.

Білоусов же у свою чергу дав доручення вирішити це питання протягом двох днів.

Поділитись

Коментарі

Вгору